Alte știri din fotbal

Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist cu care a lucrat de când a intrat în fotbal: „Le face pe toate”
0

Jucătorul lui Dinamo, luat tare de Andrei Nicolescu: „Trebuie să se dea «cu capul de pereți»”
0

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Buna intrebare,ce a facut Csa cand a constata ca cineva le-a luat echipa si joaca ilegal pe stadionul lor? Asteptam cumunicatul celor de la Csa,sa vedem si noi ce au facut 15-21 de ani! Eventual,sa ne spuna si ce s-a intamplat cu cele peste 20 milioane de dolari din conturile echipei,in 1998!!!!
Nu el, ci tu esti in eroare: in 1986, la Sevilla, a jucat fcsb, dar comunistii aia rai au ascuns acest fapt
De la Scorniceștii lui Ceașcă nu a mai existat așa penibilitate ca CSA în fotbalul românesc. Și măcar nu tac acolo din gură, că ar trebuie să știe să facă asta, din moment ce au corespondent doar în Coreea de Nord. Mai și semnalizează, constant, ca să atragă atenția asupra propriei monstruozități.
Ei asa da. Incepe balul asteptat de mine de ani de zile. Dar nu inteleg de ce CSA Steaua nu da in judecata in penal pe Becali si FRF pentru ceea ce este asa cum spun ei fals in acte si escrocherie? Asta nu-i subiect de presa si de somatii publice.
Pentru un om care a urmarit subiectul din exterior si nu a intrat in detalii imi pun o singura intrebare. Becali, pentru a putea intra in posesia activului predat de armata (ca vorbim de jucatori, echipa, stema, palmares, echipament, irelevant), avea nevoie, printre altele, de doua elemente: de un document care sa ateste ce primeste (echivalent cu un proces verbal) si de acordul armatei. Asadar: ce scrie mai exact in actul prin care echipa a trecut in proprietatea lui Becali si cine a semnat din partea armatei? De asemenea, care a fost motivatia din spatele miscarii (daca nu ma insel, povestea cu cluburile departamentale interzise de UEFA este o vrajeala ieftina, deci singura varianta ramane ca MApN nu mai putea sustine echipa). Mai departe, se creeaza un precedent periculos pentru CSA, pentru ca, daca va dori sa promoveze, va trebui sa instraineze stema si palmaresul catre o entitate juridica distincta de armata si nu vad cine s-ar risca in aceste conditii.
Cine a zis ca FCSB a jucat ilegal in liga 1? Ce lege a incalcat, unde e decizia care sa spuna asta? S-a dus si ultima farama de credibilitate a acestui club al armatei, odinioara maret.
1. Iubitorii Stelei tin cu FCSB 2. Clubul armatei nu a existat dupa ce Becali a cumparat Steaua. S-a reinfiintat abia recent. Deci cine a indus in eroare?
Un articol care exemplifica foarte bine ce s-a ales din Steaua Bucuresti. Pe de o parte, comunicatul penibil al martorilor palmaresului pestelui prajit de la noua echipa a CSA si, de partea cealalta, video-ul cu aberatiile halucinante ale lui Becali.
Adica Random este in eroare?! S-a unit degeaba pentru titlul 27?!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.