FOTBAL  »  LIGA 2  »  STEAUA

Daniel Oprița, nemulțumit de un jucător după victoria Stelei: „Poate mult mai mult”

Daniel Oprița (43 de ani), antrenorul de la Steaua, a tras concluziile, după ce echipa lui a învins-o pe Concordia Chiajna, scor 2-1, în runda cu numărul #10 din Liga 2.

Articol de - Publicat joi, 17 octombrie 2024 22:54 / Actualizat joi, 17 octombrie 2024 23:24

Antrenorul recunoaște că echipa lui a făcut o primă repriză slabă și le reproșează jucătorilor faptul că și-au subestimat adversarii. Acuză starea proastă a gazonului din Ghencea.

Dinu Gheorghe, replică agresivă pentru Dan Șucu: „Să rămână la scaune! Deocamdată doar minte oamenii. Bagi milioane ca prostul și nu câștigi”
RAPID

Chiar dacă Bogdan Chipriliu a marcat golul victoriei, tehnicianul nu este mulțumit de acesta. Spune că are așteptări foarte mari de la atacantul care a fost golgheterul echipei în ultimii ani. Chipirliu are 3 goluri în acest sezon de Liga 2.

Daniel Oprița, după Steaua - Concordia Chiajna: „Chipirliu cred că poate mai mult”

„Sunt mulțumit de rezultat, importante sunt punctele. Nu am făcut o primă repriză bună, am făcut greșeli neforțate, am pierdut duelurile, nu am fost primii la minge. Ei au lovit pe contraatac. Sunt mulțumit că am reușit să revenim în repriza a doua. Am fost altă echipă. Drăghici a intrat foarte bine.

Chiar dacă terenul se vede cu iarbă, ce este sub ea este destul de rău. E greu să îți păstrezi echilibrul, aluneci. Chiar avem jucători care acuză dureri. Arată mai bine că e mai multă iarbă, dar uita-ți vă aici. Și eu am jucat pe o astfel de suprafață și e destul de greu. De asta îi și felicit, chiar dacă pe final am fost puțin înghesuiți. Când câștigi, treci peste lucrurile astea, După pauză, am fost mai exacți și s-a terminat cu bine.

Mă bucur pentru Iglesias și Chipirliu. Chipirliu cred că poate mai mult, putea să dea și al doilea gol. 3 goluri sunt puține pentru el, ne așteptăm la foarte multe de la el. Sperăm să marcheze. La început nu am fost concentrați pentru că se uitaseră pe ce loc este chiajna îăn clasament, dar nu s-au uitat la nuvele jucătorilor”, a spus Daniel Oprița, la finalul partidei.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
AUR a publicat lista pentru parlamentare: ce loc ocupă Gigi Becali » Scandal în partid, Simion spune: „Toți candidații au plătit!”
Soția fotbalistului care a semnat astăzi cu FCSB câștigă 500 de euro zilnic dintr-o meserie a viitorului
Stiri extrasport
Colosul european e în pragul FALIMENTULUI » Fosta câștigătoare a Ligii Campionilor mai are doar o zi să achite datoriile: „Meciul din week-end poate fi ultimul”
Handbal

România, 99% sigură de locul ei » Cum arată urnele pentru preliminariile Campionatului Mondial în acest moment + variantă de grupă grea și grupă ușoară

David Popovici a spus de ce nu mai conduce mașinile-cadou primite de la Ion Țiriac