FOTBAL  »  LIGA 2  »  FARUL CONSTANȚA

Farul a făcut egal cu Amkar Perm într-un meci amical

Marius Ene,Farul

Articol de GSP - Publicat marti, 02 februarie 2010 00:00

Echipa pregătită de Ştefan Stoica a încheiat la egalitate, 2-2, partida de verificare disputată în stagiul din Turcia împotriva ruşilor de la Amkar Perm

FC Farul a disputat azi al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Turcia, terminând la egalitate, 2-2, cu Amkar Perm, echipă din prima ligă din Rusia. Pentru constănţeni, care au condus la pauză cu 2-1, au marcat Ionuţ Larie şi Marius Ene (foto).

Antrenorul Ştefan Stoica a folosit următoarea formulă de echipă: C. Grigore - Măţel, Păcuraru, Larie, Mendy - Pantelie, Teekloh, B. Andone, C. Matei - Cristocea - M. Ene. În repriza secundă au mai intrat Dan Ignat, Diogo Andrade şi Mansur. Constănţenii l-au împrumutat pentru câteva ore pe Cătălin Grigore, de la Unirea Urziceni, întrucât cei doi portari, Adrian Vlas şi Radu Sardescu, sunt accidentaţi.

Autor: Ionuţ Coman

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu a făcut senzație în tribune la Rapid - Farul! A atras toate privirile: „Sunt cu ochii pe David”
Marius Șumudică, gest suburban după al treilea gol al Rapidului » Derapajul antrenorului care a purtat o geacă de 1.800 de euro pe Giulești
Denis Alibec, distrus după ce Farul a fost umilită de Rapid: „Cea mai rușinoasă înfrângere din cariera mea”

"M-am născut în Siberia, într-un oraș doar de militari". Mutată la București în 2003, Tania a ajutat sute de români

„Ți s-a propus să trișezi?” » Tătărușanu răspunde la 10 întrebări delicate: „A ieșit scandal în vestiar” / „Atunci am vrut să mă las!”