FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Toate rezultatele de azi din Liga 2 » Spectacol TOTAL în Derby-ul Timișoarei

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 august 2018 17:39

Astăzi s-au disputat 5 meciuri din etapa a 3-a din Liga 2. 

Farul, formație de pe locul 10, a pierdut clar pe teren propriu cu Academica Clinceni, locul 9, 1-4.

Fosta Juventus București, actuala Daco-Getica, locul 13, a fost învinsă categoric de  Sportul Snagov, locul 6, 1-3

Cel mai spectaculos meci al zilei a fost la Timișoara, acolo unde ACS Poli, formație antrenată de Ionel Ganea, s-a impus cu 3-2 pe terenul Ripensiei. Echipa "Ganezului" a fost condusă cu 1-2, dar a revenit și a câștigat după un gol reușit în ultimul minut.

Unirea Brăila - UTA Arad 0-0 -
Farul - Academica Clinceni 1-4 Jallow '70 / Gliga '17, Olariu '20, '71, V. Mihalcea '90+2
Daco-Getica - Sportul Snagov 1-3 Bustea '37 / Hlistei '3, D. Lică '27, D. Buia '89
Aerostar Bacău - Chindia Târgoviște 0-2 Cherchez '58, D. Florea '90+4
Ripensia - ACS Poli Timișoara 2-3 Ungureanu '4, I. Dumiter '61 / Bîrnoi '54, Oct. Drăghici '77, D. Golda 90+5

Vineri, CS Mioveni a câștigat clar meciul cu CS Balotești, 3-0, iar Petrolul s-a impus în disputa cu Pandurii, 2-1 (detalii, aici).

Duminică se vor juca alte trei partide: FC Argeș - Metaloglobus, U Cluj - Energeticianul și ASU Poli Timișoara - Luceafărul Oradea.

Clasamentul după meciurile de azi

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (2)
whiteredarad
whiteredarad  •  19 August 2018, 00:20

Dupa ce la meciul cu Daco-Getica lui UTA i s-a scos mingea din poarta, iar dupa meci tusarul si-a cerut scuze,( ca a gresit...deh televiziunea era martor ),azi la Braila, din nou, in loc de penalty . pentru UTA,se da simulare si galben. Nu spun ca UTA ar putea promova, dar da-i omului ce se vede. In liga a 2 a fluierasii isi fac de cap, mai ales daca meciul nu se televizeaza, iar Brasoveanu, presedintele Brailei, membru in Comitetul Executiv, al FRF,... a avut ...grija...

983732924972315
Soos Vilmos  •  18 August 2018, 19:02

Stimati tovarasi din redactie, asu se numeste politehnica si nu poli.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează