FOTBAL  »  LIGA 3  »  FCSB II

Ajunge Adi Petre în Liga 3? Ce spune Bogdan Vintilă despre utilizarea atacantului la FCSB 2

Adrian Petre (roșu), FCSB +28   FOTO
Adrian Petre (roșu), FCSB

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 22:53 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 22:59

Bogdan Vintilă (48 de ani), antrenorul echipei satelit a lui FCSB, a comentat posibilitatea ca Adrian Petre (22) să ajungă în Liga 3, sub comanda sa.

FCSB 2 a fost învinsă astăzi de Dinamo 2, scor 2-3, în prima etapă a Ligii 3, iar la finalul partidei antrenorul Bogdan Vintilă a oferit declarații. Întrebat despre posibila chemare a lui Adrian Petre sub comanda sa, Vintilă a spus:

„Eu nu solicit jucători de la prima echipă, eu am un lot cu jucători sub 20 de ani şi îi antrenez pe ei”. Totuși, a subliniat importanța utilizării unor fotbaliști experimentați: „Am avut un singur senior, pe Simion, în rest jucători sub 20 de ani. Ne-a lipsit un senior care să ţină echipa în joc, să o ţină unită şi să gestioneze mult mai bine minutele de final”.

Adi Petre, atacant adus de FCSB de la Esbjerg în schimbul a 500.000 euro, a fost tras pe linie moartă de finanțatorul Gigi Becali. În acest sezon, în cele 4 meciuri disputate de FCSB, tânărul atacant nu a prins nici măcar un minut pe teren, Sergiu Buș și Alexandru Buziuc fiind preferați în detrimentul său.

Dinamo 2 - FCSB 2, echipele de start:

Dinamo 2: Mitrovic – Crețu, M. Popescu, Bejan, Amzar – Cl. Stan, I. Șerban – A. Lazăr, A. Bani, V. Borcea – Spînu
Rezerve: Eșanu, Stelea, Geamănă, Țone, Sin, Mitran, Cr.Ionescu, A. Florescu, Curea
Antrenor: Emil Ursu
Director tehnic: Cornel Țălnar

FCSB 2: Udrea - G Simion, Tand, Botezatu, Pantea  -Timiș, Perianu – O. Popescu, Trif, Perianu – Istrate
Rezerve: C. Andrei, F. David, Coza, A. Arnold, D. Halep, An. Tănasă, Mitrache, Bolenyi
Antrenor: Bogdan Vintilă
Director tehnic: Lucian Mezei

VIDEO Mihai Stoichiță la GSP Live: „Îmi pare rău de Adi Petre, sper să treacă peste aceste momente”

Mai multe știri despre FCSB:

Gigi Becali își freacă mâinile de bucurie! Transformare remarcabilă pentru veriga slabă din sezonul trecut

Backa Topola, o nouă înfrângere în Serbia! Al treilea eșec consecutiv pentru rivala celor de la FCSB în Europa League

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring