FOTBAL  »  NATIONALA  »  DECLARAŢII

Gică Hagi a comentat demiterea lui Zoltan Kovacs » Ce spune despre situaţia lui

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 aprilie 2015 15:33

Aşa cum Gazeta Sporturilor a anunţat ieri în premieră în ediţia tipărită, Bogdan Argeş Vintilă, selecţionerul de la U17, şi Zoltan Kovac, coordonator al loturilor de junori, au fost demişi.

Gică Hagi, cel care a trimis o scrisoare publică împotriva lui Zoltan Kovacs prin care a povestit că acesta l-a umilit pe fiul lui, a comentat decizia conducerii FRF.

"Eu doar am povestit o întîmplare petrecută într-un moment dificil al echipelor naţionale. Ei nu trebuie să mă mulţumească pe mine pentru că nu eu decid cine trebuie să fie în acele funcţii, ci doar am sesizat un lucru", a comentat Hagi la DolceSport.

"Regele" a vorbit şi despre posibilitatea ca Ianis să nu mai răspundă convocărilor naţionalei.

"Vom vedea ce va fi. Momentan ne-am luat un timp de gîndire. Ianis are nevoie de timp ca să treacă peste aceste momente mai puţin bune. Trebuie să uite şi să meargă înainte".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică
Special
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Altele
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează