FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - LITUANIA

Gigi Becali ceartă un jucător, după meciul României cu Lituania: „Să faci ca Mitriță”

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de - Publicat marti, 10 septembrie 2024 19:38 / Actualizat marti, 10 septembrie 2024 22:19

Gigi Becali (66 de ani), patronul FCSB-ului, i-a transmis un mesaj lui Darius Olaru (26 de ani), după victoria României cu Lituania, scor 3-1, din Liga Națiunilor. Finanțatorul campioanei României a fost nemulțumit de evoluția jucătorului trimis pe teren de Mircea Lucescu (79 de ani) în minutul 56.

Becali are așteptări de la Olaru și își dorește ca acesta să-și crească nivelul la echipa națională, în contextul în care restul fotbaliștilor s-au remarcat. Evoluțiile lui Mitriță și Ianis Hagi l-au încântat pe Becali, iar Olaru ar trebui să aibă evoluții asemănătoare.

Gigi Becali l-a criticat pe Darius Olaru: „Asta vreau de la el”

„Olaru a intrat bine, dar nu foarte bine. Să dea gol sau pasă de gol. Olaru e al meu. El a intrat bine. Dar când intri în a doua repriză în minutul 60-70, tu trebuie să faci ce a făcut Mitriță, nu Alibec.

Ești proaspăt, driblezi, faci, dregi. Ce a făcut Ianis. Ianis a intrat. A scos 11 metri. Asta vreau de la Olaru când intră. Gol, pas de gol. Să fie decisiv. Că d-aia stai pe bancă odihnit. Când intri trebuie să fii spirt”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Darius Olaru, foto: Imago Images

Darius Olaru a fost trimis pe teren de Mircea Lucescu în minutul 56. Căpitanul FCSB-ului l-a înlocuit pe Marius Marin. În cele din urmă, România a învins-o pe Lituania, scor 3-1, după o partidă extrem de complicată.

Mihăilă a deschis scorul rapid, în minutul 4, însă oaspeții au egalat prin Kucys, în minutul 34. Răzvan Marin a înscris golul 2 în minutul 87, în timp ce Alexandru Mitriță a stabilit scorul final în prelungiri.

Pentru România urmează duelul din deplasare cu Cipru, care va avea loc în deplasare, pe 12 octombrie. România este lider în grupa C2 din Liga Națiunilor, cu 6 puncte după primele 2 meciuri.

7 milioane de euroe cota lui Darius Olaru, potrivit Transfermarkt

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
ȘOCANT: Aici vrea UEFA să se joace la Euro 2028! Mesaj sumbru la porțile arenei: „Moartea nu este neagră, ci doar bleumarin mai închis”
Șumudică îi cere de urgență la Rapid, Moldovan îi taie elanul: „Mai trebuie să așteptați”

Real Madrid - Stuttgart, prima etapă din Liga Campionilor » Cum arată echipele probabile și cotele

Cum a apărut fiica lui Șumudică pe Giulești: „Mi se pare mie sau duduia o copiază pe Teodora Stoica?”