FOTBAL  »  NATIONALA  »  ANGLIA U20 - ROMÂNIA U20

România U20, înfrângere și-n al doilea meci din Liga Elitelor, contra Angliei U20

Articol de - Publicat marti, 10 septembrie 2024 20:23 / Actualizat marti, 10 septembrie 2024 23:05

România U20 a pierdut și al doilea meci din Liga Elitelor, scor 0-2 contra Angliei U20. Englezii au marcat câte un gol pe repriză, în minutul 30 prin Scarlett și în minutul 77 prin March.

În primul meci, selecționata U20 a României a pierdut meciul cu Germania U20 la Arad, scor 2-3, după ce „tricolorii” au condus cu 2-0.

Final. Anglia U20 - România U20 2-0

Au marcat: Scarlett 30, March 77

Meciul dintre Anglia U20 și România U20 s-a jucat la Stockport, pe stadionul Edgeley Park.

Anglia U20 - România U20, echipele de start:

Anglia U20: Simkin - Alleyne, Ballard, Casey, Fisher, Gordon, Nelson, Scanlon, Scarlett, Tezgel, Wright
Selecționer: Ben Futcher

România U20: Lefter - Maftei, Șuteu, Pașcalău, Jalade, Burnete, Radaslavescu, Musi, Bană, Rența, Duțu
Selecționer: Costin Curelea

România U20 a pierdut în prima etapă după ce a condus cu 2-0 în minutul 50

România U20 a pierdut cu Germania U20, scor 2-3, după ce a condus cu 2-0, la debutul în Liga Elitelor. Meciul s-a jucat la Arad, pe stadionul celor de la UTA, în fața a 6.500 de spectatori.

Lotul României U20

• Portari: Ștefan Lefter (Corvinul Hunedoara), Denis Oncescu (CFC Argeș), Paul Toroc (CSM Slatina);
  • Fundași: David Maftei (Oțelul Galați), Andrei Dorobanțu (Unirea Slobozia), Matteo Duțu (AC Milan / Italia), Ionuț Pop (Corvinul Hunedoara), Răzvan Pașcalău (Dinamo București), Mario Tudose (CFC Argeș), Alexandru Șuteu (FC Voluntari), Robert Bădescu (CS Mioveni)
  • Mijlocași: Denis Rența (CSM Focșani), Robert Jalade (FC Sevilla / Spania), Andrei Florea (Juventus Torino / Italia), Antonio Bordușanu (Dinamo București), Andres Șfaiț (Salernitana / Italia), Eduard Radaslavescu (Farul Constanța), Alexandru Musi (FCSB), Ștefan Bană (Universitatea Craiova), Omar El Sawy (Rapid București), Adrian Caragea (Dinamo București);
  • Atacanți: Rareș Burnete (Lecce / Italia), Alexandru Stan (Gloria Buzău).
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
ȘOCANT: Aici vrea UEFA să se joace la Euro 2028! Mesaj sumbru la porțile arenei: „Moartea nu este neagră, ci doar bleumarin mai închis”
Fotbalistul care a zis despre Gigi Becali că e „bolnav de Alzheimer” și-a anunțat retragerea, la 9 zile după transfer! „Am încercat să mă ridic, dar fără succes”
Transfer oficializat azi de Universitatea Craiova! » Al 9-lea fotbalist care ajunge sub comanda lui Gâlcă

Real Madrid - Stuttgart, prima etapă din Liga Campionilor » Cum arată echipele probabile și cotele

Cum a apărut fiica lui Șumudică pe Giulești: „Mi se pare mie sau duduia o copiază pe Teodora Stoica?”