FOTBAL  »  NATIONALA  »  KOSOVO - ROMÂNIA 0-3

Ce l-a impresionat pe Mihai Stoica la Kosovo - România

MM Stoica/ foto Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 07 septembrie 2024 00:15 / Actualizat sambata, 07 septembrie 2024 01:16

Mihai Stoica, oficialul de la FCSB, a analizat victoria obținută de România în Kosovo, scor 3-0.

Primul marcator a fost Dennis Man, în minutul 40, mai apoi Răzvan Marin a marcat din penalty în minutul 51, iar Denis Drăguș a închis tabela în minutul 81. Prestația „tricolorilor” a fost aproape perfect, lucru remarcat și de Mihai Stoica.

Mihai Stoica: „Niță nu a avut nicio intervenție”

„N-am fost decât noi pe teren. Niță nu a avut nicio intervenție, pentru că adversarii nu au fost deloc periculoși. Noi nu i-am lăsat să fie periculoși.

Cu Ucraina am beneficiat și de șansă. În afara execuției lui Stanciu a fost și greșeala lui Lunin. La fel la golul de 2-0. Aici a fost o acțiune extraordinară a lui Dennis Man. Am arătat foarte bine. Să nu ne pripit însă, e momentan un singur meci.

Cât de critic aș vrea să fiu, nu găsesc un jucător care să nu fi fost la un nivel foarte bun. Nu a fost niciun jucător sub nivelul echipei. Stanciu a alergat mult, Marinii au jucat bine”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

• România – Kosovo (15 noiembrie 2024, ora 21:45);
  • România – Cipru (18 noiembrie 2024, ora 21:45).
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„M-ai sunat să faci mișto?” » Gigi Becali, supărat. Nu i-a convenit egalul cu CFR Cluj: „Am greșit că l-am impus pe el în echipa de start”

„Din cauza nevestelor, se certau și ei” » Camaradul lui Cornel Dinu povestește un conflict intim de la Dinamo și face dezvăluiri IREALE: „Am condus 4 ani fără permis! Bântuiam prin camere cu sticle de vin, fetele țipau”