FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

Parametrul ZERO! Ianis Hagi nu a existat în Lituania - România » Cine a fost cel mai activ „tricolor”

Ianis Hagi, în stânga/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat miercuri, 16 octombrie 2024, 14:45 / Actualizat miercuri, 16 octombrie 2024 15:31

Ianis Hagi (25 de ani) a fost introdus pe teren în minutul 84 al meciului Lituania - România, scor 1-2. El a fost însă inexistent pe teren, potrivit statisticilor.

Jucătorul lui Rangers a prins 11 minute pe teren în meciul din Lituania. A fost introdus pe finalul partidei în joc de Mircea Lucescu, în locul lui Dennis Man.

Ce i-a spus Șumudică lui Pancu în pauza meciului cu Elveția, când a ieșit cu farfuria în mână
ROMÂNIA U21

Ianis Hagi, inexistent în Lituania - România

În toată perioada petrecută pe teren, Ianis Hagi nu a atins mingea NICIODATĂ. Site-ul se statistică sofascore arată cifra ZERO în dreptul lui Ianis Hagi, la capitolul atingeri de balon.

De aici rezultă faptul că Ianis Hagi a avut cifra zero și la celelalte capitole, precum pase, șuturi și dueluri. În comparație, mijlocașul ofensiv a jucat 18 minute cu Cipru și a avut 16 atingeri de balon.

Ianis Hagi a ajuns la 12 meciuri jucate pentru naționala României în acest an. El a apărut pe teren în toate partidele naționalei din 2024. Doar Stanciu, Drăgușin și Man se pot lăuda cu acest număr.

Fiul lui Gică Hagi are 43 de meciuri pentru echipa națională a României și a marcat 5 goluri. A debutat la echipa mare în 2018.

Deian Sorescu, cel mai activ jucător român în meciul cu Lituania

Deian Sorescu, folosit fundaș stânga în locul suspendatului Nicușor Bancu, a fost cel mai jucat dintre fotbaliștii României în meciul cu Lituania.

Jucătorul lui Gaziantep a atins mingea de 79 de ori. El este lider detașat la acest capitol din tabăra României. Al doilea este Marius Marin, cu 55 de atingeri de balon.

Sorescu a pierdut mingea de 20 de ori și nu a reușit să dea nicio centrare corectă. A dat 36 de pase corecte, din 48 încercate.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ioanițoaia a vorbit cu Mircea Lucescu și dezvăluie de ce Mitriță și Alibec nu au fost folosiți deloc: „El mi-a zis”
Nationala
Erou la calificarea României U21 la Euro, contrat de Sabău pentru reacția de la interviuri: „Imatur. Ar trebui să fie bărbat, să-și asume”
Nationala

România, 99% sigură de locul ei » Cum arată urnele pentru preliminariile Campionatului Mondial în acest moment + variantă de grupă grea și grupă ușoară

David Popovici a spus de ce nu mai conduce mașinile-cadou primite de la Ion Țiriac