FOTBAL  »  NATIONALA  »  GRECIA - ROMÂNIA 3-1

Prunea şi Vaişcovici s-au certat în direct la TV după meciul cu Grecia » ”Eşti mediocru!”. ”Ţi-au rămas mîinile întinse!”

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 16 noiembrie 2013 20:41

Eşecul din Grecia i-a încăierat şi pe foşti fotbalişti.

Florin Prunea şi Claudiu Vaişcovici, colegi la Dinamo în trecut, s-au certat în direct la televiziunea sportro. Vaişcovici era în studio, iar Prunea la telefon. Fostul portar a început agresiv dialogul şi l-a continuat la fel pînă cînd moderatorul Marius Chican a hotărît să-l întrerupă.

Prunea: Tu cine eşti? Faci de rîs ziariştii de sport dacă tu spui după acest meci că Lobonţ trebuie pensionat!
Chican: Marius Chican este numele meu.
Vaişcovici: Florine, salut! Cleo sînt.
Prunea: Da, Cleo.
Vaişcovici: Tu crezi că ne putem califica, după cum am jucat în seara asta?
Prunea: Dar de unde ştii tu, Cleo? Ai jucat tu vreun baraj? Ai tu meciuri la "naţională"?
Vaişcovici: Am 14 meciuri la echipa naţională şi am jucat în campania pentru Mondialul din 1990, dar nu despre asta e vorba. Dacă vrei să ne jignim, pot să-ţi spun că eu n-am rămas cu mîinile întinse, ca tine în America.
Prunea: Da' tu unde erai cînd jucam eu în America?
Vaişcovici: Păi, mă lăsasem, mă băiatule!
Prunea: Ai fost doar un fotbalist mediocru!
Chican: OK, ne pare rău că v-am deranjat, domnule Prunea!

3 ani a jucat Vaişcovici la Dinamo, între 1987 şi 1990. Atacant, el a fost coleg în primul sezon cu Prunea, care apoi a mers la U Cluj, împrumut, pentru doi ani

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”