FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

EXCLUSIV Reacție inedită » Le-a „mulțumit” ciprioților la pauză: „Bravo că ați făcut asta, ne-ați ajutat!”

Jucătorii României, la meciul cu Cipru/ foto Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 12 octombrie 2024 22:49 / Actualizat sambata, 12 octombrie 2024 23:04

Raul Rusescu, expertul GSP Live, a avut o reacție inedită la pauza meciului Cipru - România. Fostul atacant al naționalei s-a arătat mulțumit de faptul că ciprioții nu s-au baricadat în apărare.

România a intrat cu 3-0 la pauză, după golurile marcare de Dennis Man, Răzvan Marin și Drăgușin. Rusescu a analizat prima repriză la GSP Live și a fost încântat de jocul naționalei României, despre care a spus că a știut să profite de faptul că Cipru a ieșit la joc și a lăsat spații în apărare.

Mihai Stoica și-a scos pălăria în fața tricolorului: „Nici Shearer nu bătea așa!” » Iată ce spun statisticile
CIPRU - ROMÂNIA

Raul Rusescu: „Mă bucur că naționala Ciprului a vrut să joace”

„O repriză foarte bună, în care am dominat, am marcat și nu am primit gol. Repriză în care am arătat foarte bine.

Mă bucur că naționala Ciprului a vrut să joace fotbal, ceea ce pe noi ne-a ajutat. Am văzut altruism, pressing, jucători care au făcut o partidă foarte bună. Nu știu dacă jucătorii din Cipru sunt slăbuți. Știam că sunt inferiori nouă.

Au jucat cu 4 pe fund, au pasat, au încercat, dar noi am făcut pressing bine și am recuperat”, a declarat Raul Rusescu, fostul atacant al naționalei României, la GSP Live.

Am văzut lucruri frumoase. Am făcut o partidă bună și am dat gol. Am avut 3 ocazii clare și am dat 3 goluri. Aici se face diferența între o echipă de valoare și una normală. Partea bună e că vedem jucători concentrați, cu chef. Chiar dacă știm primul 11, jucătorii nu sunt blazați. Când vin la națională, vin să joace.

Raul Rusescu, la GSP Live

Cipru - România, imagini din meci, via fotoreporterul Ionuț Iordache (GSP)

Cipru - România // foto: Ionuț Iordache (GSP)
+29 FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Iosefini” Marcel Răducanu numește „tricolorul” care nu trebuie să lipsească de la națională: „Ca el nu mai ai!”
Nationala
Așa ceva?! Cât s-a terminat amicalul Rapid - Voluntari, cu „greii” N'Jie și Boupendza titulari la debut » „Sunteți top, domnule Șumudică!”
Sărbătoarea centenarului la Ploiești: au „aprins” stadionul, la fix 58 de ani de la victoria cu Liverpool! Cum s-a încheiat amicalul cu Vitesse

A jucat pentru România la un Mondial, apoi a ajuns la Campionatul de la Canal! » Povestea celei mai infame competiții din România: fotbal, muncă silnică și torturi aplicate de criminali de drept comun!

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”