FOTBAL  »  NATIONALA  »  TURCIA - ROMÂNIA 0-1

Rednic îşi face mea culpa: "Piţurcă i-a dat mai multă încredere lui Grozav decît mine"

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 octombrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 13 octombrie 2012 15:54

Mircea Rednic, antrenorului Petrolului, a vorbit despre victoria României cu Turcia, scor 1-0, meci în care golul victoriei a fost marcat de jucătorul său, Gheorghe Grozav.

"Piţurcă a pregătit foarte bine meciul, nu le-a dat vreo şansă turcilor. Ei au ajuns greu la poartă, cu mingi lungi. Noi am mai avut ocazii şi puteam să învingem mai clar. Am fost superiori la toate capitolele, galeria a fost la înălţime.

Torje şi Stancu nu au prins o zi foarte bună, însă m-a impresionat Grozav. Piţurcă i-a dat mai multă încredere decît mine sau decît galeria. Nu mă aşteptam să fie titular", a spus Mircea Rednic la Fanatik Show, la DigiSport 1.

Citeşte şi: I-am IstanBulit » Victorie formidabilă! Turcia - România 0-1 şi avem maximum de puncte! Urmează Olanda

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”