Alte știri din fotbal
După Dinamo și Rapid, încă un club de la vârful Superligii are DEFICIT de 4 milioane de euro
0
Doilu în familia lui Dorin Goian » Tatăl său a încetat din viață
0
Antrenorul echipei de tradiție, apel disperat către autorități: „E păcat să lase clubul să se desființeze”
1
Salariul colosal cu care Metalist îl ademenește pe Cătălin Cîrjan
3
Știri din fotbal internațional
Fanii lui Chelsea s-au năpustit asupra portarului: „Vindeți-l! E groaznic”
0
Rezultat-șoc în Olanda! Ajax primise 3 goluri la pauză, incredibil cât s-a terminat
0
Un fost antrenor al lui Radu Drăgușin îl recomandă pentru un transfer: „O achiziție excelentă pentru Roma”
0
Carvajal, resemnat după umilința din Cupa Spaniei: „Astăzi am atins punctul cel mai de jos”
2
Lifestyle
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
19
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
5
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Cel mai cunoscut om al străzii din NBA a fost arestat pentru droguri și alcool
0
Minciunile pe care le spune Trump când strigă tare că Groenlanda trebuie să ...
Libertatea
Sistemul de apărare antiaeriană Tempest, fabricat în SUA, introdus discret ...
Adevărul
Excentricul Salvador Dali a jucat fotbal cu legendele Barcelonei. Artistul ...
GSP SPECIAL
Reacția dură a lui Dan Capatos, după ce Gino Iorgulescu a spus că fiul său ...
Libertatea
dar tu cu lumea asta, ce treaba ai???????????????????????????????
Ianis Hagi a demonstrat prin jocul lui ca a avut suficienta valoare pentru a fi convocat la CE, un exemplu de realitatea pe care spuneam eu ca nu o poti recunoaste din cauza unor idei preconcepute. Parca nici nu te-ai fi uitat la meciurile nationalei, tinand-o una si buna, repetand aceleasi idei de dinaintea turneului final. Si in plus, una e ca nu s-a impus la Alaves din cauza ca nu are valoare de La Liga, el fiind un fotbalist supraevaluat de catre tatal sau, impresari, anumiti jurnalisti, oameni de fotbal etc si cu totul altceva e selectia la nationala, unde valoarea lui trebuie comparata cu cea a altor fotbalisti romani disponibili pe postul lui la un moment dat. Ianis nu are valoare nici de Rangers, daramite de La Liga si era la mintea cocosului ca imprumutul respectiv nu avea cum sa-i aduca un post de titular, dar in campionatul Romaniei sau la cluburi care se lupta pentru evitarea retrogradarii in Turcia sau tarile arabe ar face fata si de acolo au provenit concurentii lui la nationala. Tu vorbesti de parca ar fi existat un mijlocas roman care juca titular in La Liga si ar fi fost convocat Ianis in locul lui, dar nu este asa.
Haha, vezi cum te faci singur de ras? Sa spui despre printisorul Ianis ca a fost singurul roman care a miscat ceva impotriva Tarilor de Jos, cand el nu ar fi trebuit convocat in acest lot, pentru ca nu a jucat decat vreo 2 meciuri in Copa del Rey la Alaves, asta inseamna sa fii rupt de realitate. Daca tot e asa bun printisorul, de ce se chinuie Giovanni sa il bage pe gat la zeci de cluburi si nimeni nu il vrea? De ce nici Alaves nu a vrut sa ii prelungeasca imprumutul? De ce nici Rangers nu vrea sa il mai tina, desi mai e sub contract cu scotienii? De ce mai talpica? :))) Esti rupt de realitate, habar nu ai cu ce se mananca fotbalul. In Romania, pe maidane, sau in zonele rurale gasesti sute, sa nu zic mii de copii mai inzestrati decat Ianis. Dar ce sa vezi, pe aia nu ii cheama Hagi si nu ii vede nimeni. Vrei exemplu de decar adevarat, selectionat pe bune, nu pe pile? Xavi Simons. Chiar daca poarta numarul 7 pentru ca 10 e la Depay. Tot fotbalul romanesc e putred la nivel de juniori, iar atata vreme cat aplaudaci ca tine care sunt paraleli cu fenomenul dar dau din clanta si sunt luati in seama pentru ca da bine, vom ramane la coada fotbalului european.
O sa te cred cand pui o poza desigur nu poti sa pui vreodata "genovele" :)) iti dau 5000 de iepuroi daca imi gaseati penthouseul la inchiriat :)) am zburat cu avionul privat dar nu am spus vreodata ca e al meu la fel si cu iahtul.
Nu se mai practica demult apararea om la om pe tot terenul. Cică e depășită. Apărarea in zonă e la moda/ in trend. Numai ca noi nu stim sa ne dublăm/ triplam in zonă, cand e nevoie. La primul gol, M. Marin s-a intors cu spatele in loc sa-l ajute pe Rațiusa-l blicheze pe Gakpo. O singura greseala a facut Nița in toate meciurile, si ne-a fost fatală: a luat gol pe "scurt". In toate meciurile Nița ne-a salvat si ne-a mentinut in meci. Cand depinzi atat de mult de portar, nu poti avea pretentii si noroc la infinit... Vorba aceeacu ulciorul sau: portarul te ridica, portarul te coboară...????????????
Si X nivel de prostie,eu eram elefantul,nu??? Că tu nici de purice nu ești bun...!!!...
Tu chiar crezi bă Gheibriele ca un fcsbist poate umili pe cineva!? E ca și cum un purice umilește un elefant …
Nu prea înțeleg nimic din postarea ta … Ce ti-a făcut mă vecinu’!?
nu ramaneau in 9 pentru ca acelasi fundas a facut ambele nefacute! in speta Dumfries! vrabia Mihai Viteazu, ne-am luat avant precum calul de bashina, era clar ca aici se termina! ma uitam la Gakpo ala, era mereu singur in banda! Edi a auzit de om la om pe tot terenul? am ajuns unde nu visam, corect, dar pana la generatia de suflet care a facut mare performanta mai este! poate ca avem nevoie de mai multi copii necajiti ca Nita si de mai putini pusti de bani gata sau cu taticu celebru!
Pai corcodele, ti am zis ma unde sunt, baga repede un fotosop cum ai facut cu Lisabona si Lo dra si zici ca m-am.ascuns de tine iarasi :))))) Ce naiba e €60 biletul pana la Barcelona. E o avere pentru tine asa-i?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.