GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  INEDIT

FOTO EXCLUSIV Întâlnire Becali - Copos la o terasă, întreruptă neașteptat! Ce s-a întâmplat la reunirea foștilor rivali din Liga 1

Articol de - Publicat sambata, 30 aprilie 2016 13:09

O banală întâlnire între doi oameni de fotbal a oferit o mostră de realitate crudă a vieții cotidiene. Iată faptele, așa cum au decurs:

Stelistul Gigi Becali și ex-rapidistul George Copos s-au întâlnit azi la o terasă din Dorobanți, într-o zonă unde mașinile scumpe sunt parcate pe trecerile de pietoni, pe trotuar sau pe locurile rezervate celor cu dizabilități, pentru ca proprietarii sa fie aproape de terasele unde se relaxează.

Cei doi au stat puțin de vorbă, până când au fost reperați de câțiva cerșetori și parcagii din zonă, care s-au dus imediat la ei. Unul dintre aceștia chiar i-a pupat de câteva ori mâna patronului Stelei, cerându-i bani.

Apoi, mai mulți oameni care cerșeau în zonă i-au recunoscut și i-au înconjurat, iar cei doi oameni de afaceri au fost nevoiți să plece de la masă deși abia se așezaseră, fără a apuca să comande ceva.

Copos și Becali au mai discutat puțin în drumul spre parcare, apoi au plecat în direcții opuse. Marea majoritate a cerșetorilor și parcagiilor l-a urmat pe Gigi, care alerga spre mașină. Acesta le-a dat câteva sute de lei, pe care respectivii au început imediat să se certe, și și-a continuat drumul, punând capăt prematur întâlnirii cu Copos.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (34)
104772133226352
Petre Radulescu  •  01 Mai 2016, 07:28
Postat de cainerrosu pe 30 Aprilie 2016, 22:02

Puterea politica controla si dicta totul in Romania ceausista ! Militia si Securitatea erau 2 instrumente, atit ! Dupa capul tau Valentin Ceausescu ce era ? Copilul lui tata ! Ai uitat cum ati luat cupa Romaniei din 1988 ? Decret dat de partidul comunist ! Culmea e ca acest cioban fariseu, care are fcsb-ul si au pus acest trofeu rusinos ( si rezultat ) in palmares ! Fara Valentin nu mai pupati ever nici un trofeu european !

Nu ma, securitatea controla tot. Dovada? Au schimbat regimul! L-au *** pe Ceausescu. Baga la capatana! Securitatea era in tot si-n toate. Cum, de altfel, SRI-ul este acum. Retine!!!! Cel care are informatia, are si puterea. Aveti toti arbitrii de partea vostra, poate mai putin Porumboiu care, dupa unele informatii, era si el cu 'baietii'. In finala cupei din '88, poate ai uitat, dar am dat gol perfect valabil prin Balint, anulat la semnalizarea lui George Ionescu, angajatul MAI-ului, adica al vostru. Nu mai bate campii ca esti baiat mare si rade lumea de prostiile pe care le emiti!

104772133226352
Petre Radulescu  •  30 Aprilie 2016, 19:49

Toti cei care sustin sau simpatizeaza clubul Dinamo, sufera de un sever complex de inferioritate fata de Steaua. Nu este vorba de "suferinta" celui de pe locul doi, care se manifesta oriunde in lume, la dinamovisti acest complex de inferioritate este mult mai acut si nu se manifesta doar la suporteri ci si in structurile de conducere. De unde provine? Un scurt istoric: atat Steaua cat si Dinamo sunt consecinta fireasca a instaurarii regimului comunist in Romania, care oriunde a ajuns la putere a infiintat echipe ale armatei si internelor: securitate si militie. Nenorocirea nu a venit de aici, ci de la desfiintarea celorlalte cluburi, cu exceptia CFR-Rapid, considerata si de conducere si de microbistii vremii drept echipa comunista. Pe masura ce si-au consolidat puterea comunistii au facut abuzuri din ce in ce mai mari. Peste tot, in toate sferele, in toata societatea. In sport. In fotbal.Lupta pentru putere intre interne si armata s-a terminat peste tot in tarile comuniste cu victoria structurilor securisto-militienesti.Romania nu a facut exceptie, ba dimpotriva, la noi securitatea si militia controlau tot. Si in fotbal a fost la fel. Abuzurile s-au inmultit odata cu trecerea anilor iar SECURITATEA-MILITIA-DINAMO si-au batut joc de soarta cariera si dragostea fata de fotbal si de sport in general a tuturor celor implicati. DE AICI PROVINE COMPLEXUL DE INFERIORITATE AL DINAMOVISTILOR, DE LA FAPTUL CA AU AVUT TOATA PUTEREA, DAR AU RAMAS MEREU PE LOCUL DOI.

nebraska
nebraska  •  30 Aprilie 2016, 14:24
Postat de Petre Radulescu pe 30 Aprilie 2016, 14:22

Ciioara, este ca suferi ca nu-l mai aveti pe Coposel UTC patron???? :)))))

Ai luat suta pătrule?

Vezi toate comentariile (34)
Comentează