INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MILAN - VENEZIA

Nici nu au știut ce i-a lovit! » AC Milan, recital cu 4 goluri în doar 29 de minute

Cei de la AC Milan nu au avut milă de nou-promovata Venezia, într-un meci din runda cu numărul #4 din Serie A. +8   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 14 septembrie 2024 22:40 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2024 10:01

Cei de la AC Milan nu au avut milă de nou-promovata Venezia, într-un meci din runda cu numărul #4 din Serie A. S-a încheiat 4-0, rezultat înregistrat încă din minutul 29.

Milan nu are nici pe departe cel mai bun start de sezon. Echipa antrenată de portughezul Paulo Fonseca nu a reușit să câștige în primele 3 etape. Ba chiar a pierdut în fața nou-promovatei Parma, scor 1-2, meci în care Dennis Man a deschis scorul pentru „cruciați”.

AC Milan i-a dat Veneziei 4 goluri în primele 29 de minute

+3 FOTO

În căutarea primei victorii din actualul sezon, Milan a luat-o tare pe Venezia în meciul de pe „San Siro”. „Diavolul milanez” a deschis scorul după doar două minute, când Rafa Leao i-a pasat lui Theo Hernandez, care a intrat în interior și a marcat dintr-un unghi închis, printre picioarele portarului advers.

În minutul 16, Milan a făcut 2-0, după ce Pulisic a centrat perfect din corner, iar Gabbia s-a înălțat și a trimis cu capul direct în plasă.

Au urmat apoi după lovituri de pedeapsă, ambele transformate cu sânge rece de Pulisic, respectiv Abraham. Astfel, Milan conducea cu un copleșitor 4-0 după doar 29 de minute.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gafă incredibilă comisă de americani în „dosarul Chiles – Voinea – Bărbosu” pentru bronzul olimpic de la gimnastică: „Este inadmisibil!”
Jocurile Olimpice

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”