INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN MUNCHEN - FC BARCELONA 4-0

Au simţit dezastrul! » Lupescu: "Am vorbit cu şefii Barcelonei la pauză" » Ce i-au spus conducătorii catalanilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 aprilie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 24 aprilie 2013 19:34

Ionuţ Lupescu spune că a vorbit în pauza meciului dintre Bayern Munchen şi FC Barcelona cu oameni din conducerea catalanilor, iar aceştia simţeau că nemţii pot tranşa calificarea încă din tur, mai ales după cum se jucase în primele 45 de minute.

"La pauză am vorbit cu oamenii din conducerea Barcelonei şi sperau să scape doar cu 0-2. Au simţit şi ei că nu este ziua lor cea mai bună şi că poate fi foarte rău finalul, lucru care s-a şi întîmplat. Din punctul meu de vedere, Jupp Heynckes a fost omul meciului", a spus Ionuţ Lupescu la Fanatik Show de la DigiSport.

Bayern Munchen a învins FC Barcelona pe teren propriu, scor 4-0. Catalanii aşteaptă returul de pe Camp Nou, de pe 1 mai, cînd speră să presteze un joc bun şi să facă uitată imaginea lăsată la Munchen.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”