INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - REAL MADRID 5-1

BARCELONA - REAL MADRID // Valverde, mesaj pentru Lopetegui după ce l-a surclasat în El Clasico: "Toate concedierile sunt nedrepte"

FOTO: Reuters
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 octombrie 2018 20:18

Ernesto Valverde a vorbit după victoria fabuloasă cu Real Madrid, scor 5-1. A avut un mesaj pentru omologul Julen Lopetegui, aflat într-o situație extrem de dificilă. 

"Prima repriza a fost a noastră, începutul celei de-a doua reprize nu a fost cel pe care îl voiam. Ne-au pus în dificultate, ne-am pierdut puțin busola în acele momente. Dar e bine că am reacționat după golul lui Marcelo.

Factorul emoțional este foarte important dacă ajungi să câștigi un astfel de meci, mai ales că am jucat cu un Real Madrid care în a doua repriză a arătat orgoliul unei echipe mari", a zis Valverde.

...despre Lopetegui: "Mă pun în postura lui. E dificil. În fotbal așa este, ce se întâmplă acum cu el se poate întâmpla cu mine în 3 săptămâni. Toată lumea dă în antrenor în momentul în care lucrurile nu funcționează.

Îi urez toate bune lui Julen. Nu comentez pentru că nu e treaba mea dacă el trebuie sau nu să fie demis. Sincer, pentru mine toate concedierile sunt nedrepte, pentru că noi putem munci până la un punct, apoi e treaba jucătorilor".

Citește și: VIDEO + FOTO Era inevitabil :D » Avalanșă de ironii pe net după rușinea pățită de Real Madrid pe Camp Nou

Lopetegui șochează după 1-5 pe Camp Nou: "Barca a fost mai bună doar în prima repriză. În rest, am avut ghinion". Ce a spus despre demisie

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
887888274661367
Pompiliu Bota  •  28 Octombrie 2018, 20:59

Au contat enorm: absenta lui CR7, absenta piticotocului Messi si mai ales prezenta piticotocului nulitate Modric - balonul de auăleu!!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează