INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »

Boloni şi-a ţinut jucătorii la antrenament după remiza cu Cercle

Ladislau Boloni , Standard Liege , Belgia

Articol de GSP - Publicat joi, 24 septembrie 2009 00:00

Antrenorul lui Standard Liege, Ladislau Boloni, a fost nemulţumit de prestaţia jucătorilor săi în partida de miercuri seară cu Cercle Bruges, scor 1-1, iar la finalul meciului i-a mai ţinut pe aceştia încă o oră pentru un antrenament, potrivit presei belgiene.

Şedinţa de pregătire neprogramată a durat aproximativ o oră, iar tehnicianul le-a spus în acest timp şi unde au greşit în meciul cu Cercle. Standard a deschis scorul prin Jovanovic, din penalty, în minutul 6, dar oaspeţii au egalat prin Evens, în minutul 83.

Atacantul lui Standard Liege, Igor de Camargo, a afirmat că este normal ca Boloni să fie supărat pe evoluţia echipei, mai ales că şi fanii se aşteptau să obţină o victorie.

După 8 etape, Standard este pe locul 6 în clasament, cu 14 puncte, 3 mai puţin decât liderul FC Bruges.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Tu nu mai ești căpitanul echipei de azi!” » Episod încins din vestiarul FCSB: „Nu mai merg nicăieri, băga-mi-aș...”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”