INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TRANSFER

Dan Șucu a găsit atacant » Internaționalul U21 poate semna în vară

Jusef Erabi, atacantul dorit de Genoa/ foto Imago Images
Jusef Erabi, atacantul dorit de Genoa/ foto Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 02 aprilie 2025 07:13 / Actualizat miercuri, 02 aprilie 2025 09:14

Genoa, echipa patronată de Dan Șucu, caută un atacant pentru perioada de transferuri din vară. Jusef Erabi (21 de ani), de la Hammarby, e primul pe lista formației din Serie A.

Genoa ar urma să-l piardă pe Andrea Pinamonti în vară, atacantul cu 8 goluri în acest sezon în Serie A, acesta fiind împrumutat acum de la Sassuolo. Iar primul pe lista posibililor înlocuitori e Erabi, internațional U21 suedez, titular la Hammarby, în campionatul Suediei.

Genoa monitorizează un atacant de 6 milioane de euro

Jusef Erabi are 1 gol marcat în primul meci al noii ediții din campionatul Suediei, care a început pe 29 martie. În ediția precedentă, disputată în anul calendaristic 2024, a înscris de 8 ori în 23 de meciuri.

Erabi e dreptaci, are 1,83m înălțime și e cotat la 6 milioane de euro pe Transfermarkt. Jucătorul născut la Stockholm are 4 meciuri în naționala U21 a Suediei, pentru care a marcat un gol.

Jusef Erabi ar urma să ajungă la Genoa în locul lui Pinamonti, dacă acesta nu va rămâne la echipa lui Dan Șucu din vară, potrivit calciostyle.it.

Genoa și-a acontat deja primul jucător pentru sezonul viitor: Nicolae Stanciu

Dan Șucu a început deja să pregătească sezonul viitor și a făcut un prim transfer. A ajuns la un acord cu Nicolae Stanciu, căpitanul naționalei României. Mijlocașul ofensiv va rămâne liber de contract în vară. Odată ce-și va încheia conturile cu Damac, din Arabia Saudită, va ajunge în Italia.

Momentan sunt jucătorul lui Damac. Am ajuns la o înțelegere de principiu cu Genoa, pe care ne dorim să o formalizăm la sfârșitul sezonului. Sper să pot ajuta proiectul de la Genoa din sezonul viitor și să îi fac mândri în continuare pe toți cei care mă susțin.

- Nicolae Stanciu, mijlocaș Damac

Dan Șucu a găsit atacant » Internaționalul U21 poate semna în vară
Nicolae Stanciu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Distanța de la care radarele din România înregistrează șoferii vitezomani. Când rămâi fără permis auto

Chinezii atacă piața SUV-urilor din România » Cum arată modelele care vor concura cu Dacia Bigster și Duster


Comentarii (1)
corbea  •  02 Aprilie 2025, 10:44

Vorba aceea : "faptili conteaza".....De fapt doar banii conteaza si asta-i diferenta dintre pasiunile si interesele lui sucu la Rapid si Genoa: una-i cu firfiricii , cealalta cu milioanele....Prin toate masurile si comunicatele pe care le da, sucu, incearca sa puna botnita suporterilor. Isi da seama ca mai devreme sau mai tarziu buba se va sparge....

Vezi toate comentariile (1)
Comentează