INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA GERMANIEI

Demolează tot! Bayern a măcelărit-o pe Wolfsburg și în Cupa Germaniei după ce în urmă cu o lună a fost 5-1

Articol de GSP - Publicat marti, 27 octombrie 2015 23:23

Bayern Munchen n-a avut milă de Wolfsburg nici în Cupa Germaniei. După 5-1 în campionat, bavarezii au cîștigat și de această dată, scor 3-1.

Echipa lui Pep Guardiola a deschis scorul după doar 15 minute prin Douglas Costa, care a fost servit de Muller. Apoi a venit rîndul neamțului să marcheze, nu o dată, ci de două ori.

Atacantul a înscris în minutele 20 și 34 din pasa austriacului Alaba. Wolfsburg a marcat golul de onoare în minutul 90 prin fostul jucător de la Chelsea, Andre Schurrle.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”