INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERBIA

Ce prostie! Tocmai s-a întâmplat în Serbia: a fost eliminat din cauza unei încurcături

Atacantul a marcat, și-a dat jos tricoul și a fost eliminat, foto: sportal.rs

Articol de - Publicat vineri, 16 august 2024 23:42 / Actualizat sambata, 17 august 2024 00:02

OFK Belgrad a învins-o în deplasare pe TSC Backa Topola, scor 1-0, în etapa 5 din campionatul Serbiei. Partida a avut parte de un moment rar, care s-a petrecut în prelungirile partidei.

Duelul a fost marcat de gestul pe care l-a comis Nikola Mituljikic (21 de ani), atacantul celor de la OFK Belgrad. Sârbul împrumutat de Steaua Roșie a fost trimis pe teren în minutul 71 și a făcut un gest care ar fi putut să o coste victoria pe echipa pentru care evoluează.

Atacantul a marcat, și-a dat jos tricoul și a fost eliminat » Golul a fost ANULAT

La scurt timp după ce a fost trimis pe teren, în minutul 79, Mituljikic a primit primul cartonaș galben din cauza unui fault. Nimic nu anunța ce urma să se întâmple pentru atacantul de 21 de ani.

Chiar în minutele de prelungire, jucătorul celor din Belgrad a înscris golul 2 pentru echipa sa și s-a bucurat excesiv, dându-și jos tricoul. Acesta a uitat de cartonașul galben pe care îl primise cu 10 minute în urmă, iar arbitrul Stanko Ostracanin i-a arătat, în consecință, cel de-al doilea cartonaș galben și l-a eliminat.

Nu este prima oară când un jucător comite un astfel de gest, însă bucuria lui Mituljikic a fost în zadar. VAR a anulat golul, însă, desigur, nu și cartonașul roșu pe care l-a primit fotbalistul lui Beograd.

În cele din urmă s-a terminat bine pentru echipa sa. Beograd s-a impus în deplasare cu TSC Backa Topola, scor 1-0, grație reușitei semnate de Aleksandar Kahvic (20 de ani) în minutul 16.

Backa Topola se află în acest moment pe locul 5, cu 7 puncte după primele 5 etape. De cealaltă parte, Beograd este pe 4, cu 10 puncte acumulate.

Match Quiz Rapid - Dinamo

Ce așteptări ai de la derby-ul bucureștean? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă premiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis » Primele informații: rămâne în spital până cel puțin luni!
Stiri extrasport
Intră CFR Cluj în insolvență? » Ioan Varga are datorii de peste 60 de milioane de euro pe care trebuia să le achite de 6 ani!

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”