INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ITALIEI

Eto'o a fost din nou "one man show" » Inter a trecut de Genoa cu 3-2 în Cupa Italiei

Articol de GSP - Publicat joi, 13 ianuarie 2011 00:00

Internazionale Milano s-a calificat aseară în sferturile Cupei Italiei după o dublă de senzaţie a camerunezului Samuel Eto'o, la capătul unui meci încărcat cu goluri şi faze spectacol. Nerazzurrii sunt la a treia victorie consecutivă cu Leonardo pe bancă, după acest 3-2 cu Genoa campionii din Peninsulă par să fi ieşit din criza care i-a dus la 11 puncte de liderul AC Milan.

Venit de la Barcelona în 2009, Eto'o a marcat de 21 de ori în 46 de meciuri şi este golgeterul la zi în Champions League. Are 7 reuşite pentru italieni în cea mai importantă competiţie intercluburi din lume, cu un gol mai mult decît principalul urmăritor Lionel Messi.

Cristi Chivu nu a fost în lotul Interului în meciul cu Genoa, fiind menajat de Leonardo. Nici Denis Alibec nu a făcut parte din lotul lui Inter, cu toate că era anunţat rezervă în partida de aseară.

Vezi aici rezumatul meciului

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”