INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ISTANBUL BB - GALATASARAY 3-1

Galata, cu Stancu, Zapata şi Culio titulari, a pierdut, 1-3, contra lui Istanbul Buyuksehir

Bogdan Stancu vrea să marcheze din nou în tricoul Galatei

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 26 februarie 2011 19:29

Formaţia antrenată de Gică Hagi, pentru care fostul golgeter al Stelei, Bodan Stancu, precum şi cei doi sud-americani aduşi din Liga I, Robinson Zapata şi Emmanuel Culio, au început ca titulari, a fost învinsă în această după-amiază, scor 1-3, în jocul din deplasare contra lui Istanbul Buyuksehir.

Galata a deschis scorul în minutul 32, prin cehul Milan Baros, însă s-a văzut egalată după pauză, Holmén punctînd pentru gazde în minutul 61. În minutul 66, I. Akin a adus pe Istanbul în avantaj. Peste alte 8 minute, scorul a devenit 3-1, acelaşi Akin marcînd din penalty.

Presimţind parcă acest eşec, Hagi a cerut răbdare: "Nu mă consider un mare antrenor, dar am făcut lucruri bune şi ca tehnician, nu doar ca fotbalist. Există şi antrenori mari care au câştigat Liga Campionilor cu o echipă, dar nu au reuşit nimic cu alta. Mai sunt multe de făcut. De aceea este nevoie de timp ", a spus "Regele".

Înaintea etapei cu numărul 23, Galatasaray se afla pe poziţia a 8-a în Süper Lig, cu 32 de puncte.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”