INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GALATASARAY - FENERBAHCE 1-2

Hagi: "Arbitrul a distrus munca echipei mele!"

Hagi acuză arbitrajul după înfrîngerea suferită în faţa lui Fener, scor 1-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 martie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 19 martie 2011 13:39

Tehnicianul român al lui Galatasaray, Gheorghe Hagi, şi-a lăudat elevii în ciuda înfrîngerii suferite în faţa lui Fener, scor 1-2, şi a acuzat arbitrajul.

Echipa "Regelui" reuşise să deschidă scorul în minutul 14, dar a primit două goluri în ultimul sfert de oră. Hagi consideră că "centralul" partidei a avut un cuvînt decisiv în stabilirea rezultatului:

"În trei cuvinte, ăsta este fotbalul! Jucătorii au dat totul, am avut meciul sub control, noi am impus ritmul şi trebuia să mai marcăm două goluri. Ăsta e fotbalul.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI!

Meritam să cîştigăm, dar arbitrul a distrus munca echipei. Am făcut două erori şi am pierdut. Vom vedea ce se întîmplă, discutăm mîine (nr. azi) despre soarta mea", a spus Hagi după meci.

Galatasaray se află pe locul 11, cu 33 de puncte, golaveraj 29-34.

Conform clauzei de reziliere din contract, dacă este demis, Gheorghe Hagi trebuie să primească 1.7 milioane de euro

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”