INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

Ilkay Gundogan, reproșuri pentru colegi după El Clasico: „Nu am venit aici ca să pierd astfel de meciuri”

Ilkay Gundogan (33 de ani) le-a reproșat coechipierilor că nu pun suficient suflet, după meciul cu Real Madrid, scor 1-2. Foto: Imago

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2023 19:31 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 19:31

Real Madrid a învins-o pe Barcelona, scor 2-1, și se menține pe primul loc în La Liga, la egalitate de puncte cu Girona. Ilkay Gundogan a deschis scorul pentru catalani în minutul 6, însă madrilenii au întors rezultatul. Jude Bellingham a reușit dubla în repriza a doua și „galacticii” au luat cele 3 puncte.

„Înainte era Cristiano Ronaldo. Acum e Jude”. Bellingham va primi Golden Boy și trofeul U21 la gala Balonului de Aur 2023
SPANIA

Ilkay Gundogan este dezamăgit de reacția jucătorilor Barcelonei, despre care a spus că ar trebui să fie mai supărați după un El Clasico pierdut.

Ilkai Gundogan, reproșuri pentru colegi după El Clasico

„Vin din vestiar și evident că oamenii sunt dezamăgiți după un meci atât de important și un rezultat așa de slab. Dar aș vrea să văd mai multă furie, mai multă dezamăgire

Asta este o problemă, ei trebuie să exprime mai multe sentimente, să fie mai supărați când pierdem și știm că puteam juca mai bine. Trebuie să reacționăm mai bine în astfel de situații.

Nu am venit aici ca să pierd astfel de meciuri. Am responsabilitatea de a nu permite ca astfel de lucruri să se întâmple”, a spus Ilkay Gundogan, potrivit Goal.

PSG, aproape de un nou pas greșit » Avea 2-0 cu Brest, dar a fost egalată! Mbappe a ratat un penalty în minutul 89
PSG
Daniel Boloca, în culmea fericirii după primul gol în Serie A: „O emoție indescriptibilă, unică”. Gazzetta l-a ales MVP
SASSUOLO

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!