INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Inter, pas greșit în prima etapă de Serie A » Final palpitant în partida cu Genoa

Genoa – Inter 2-2 / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 17 august 2024 23:28 / Actualizat sambata, 17 august 2024 23:31

GenoaInter, meci contând pentru prima etapă din Serie A, s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Campioana Italiei a început cu stângul noul sezon. A pierdut două puncte, după ce a fost egalată în minutul 90+6.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Alessandro Vogliacco, care a introdus în poartă o minge ce a ajuns la el, după lovitura de cap a lui Bani, care a căzut pe transversala porții apărate de Sommer.

Inter Milano, primul pas greșit în fața celor de la Genoa

Inter nu a acuzat șocul și a egalat rapid, la doar 10 minute distanță. Marcus Thuram a punctat cu o reluare cu capul plasată imparabil din centrarea lui Barella.

Finalul de joc a fost unul palpitant. Campioana Italiei părea că va câștiga toate cele trei puncte, după ce același Thuram și-a trecut în cont dubla, de data aceasta din pasa decisivă livrată de către Frattesi, în minutul 85.

Final de meci dramatic în Genoa – Inter 2-2

Marcus Thuram a fost lăsat singur cu portarul advers, pe care l-a lobat elegant. A doua sa reușită a fost validată după consultarea VAR, deoarece s-a aflat în poziție suspectă de ofsaid.

Inter a scăpat însă printre degete două puncte. Messias a marcat pe respingere, în minutul 90+6, după ce portarul Yan Sommer i-a parat inițial lovitura de pedeapsă. Penalty-ul a fost acordat după un henț comis de către Bisseck.

Pase reușite: Genoa 42, Inter 143

În etapa a doua, Inter Milano va primi pe teren propriu vizita celor de la Lecce. De cealaltă parte, Genoa se va deplasa la Monza.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”
Fotbalistul din Superliga a reușit să-l enerveze pe Panduru » Răbufnire în direct: „Problema e la tine!”
Organizatorii Asia Fest, răspuns pentru MM Stoica în problema Arenei Naționale » Propunere neașteptată pentru FCSB

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie