INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Și-a scos pălăria în fața rezervei din Liverpool - Chelsea: „Cel mai bun număr 2 de la echipele mari!”

Caoimhin Kelleher, felicitat de colegii de la Liverpool după finala Cupei Ligii de sezonul trecut // foto: Guliver/gettyimages +10   FOTO
Caoimhin Kelleher, felicitat de colegii de la Liverpool după finala Cupei Ligii de sezonul trecut // foto: Guliver/gettyimages

Articol de - Publicat luni, 21 octombrie 2024 16:29 / Actualizat luni, 21 octombrie 2024 16:33

Comentatorul sportiv Ion Alexandru s-a arătat impresionat de prestațiile lui Caoimhin Kelleher (25 de ani) la Liverpool. Irlandezul l-a suplinit cu succes pe titularul postului de portar, Alisson Becker.

Cu Alisson Becker ținut pe tușă de o problemă musculară, poarta lui Liverpool a fost apărată în derby-ul cu Chelsea, scor 2-1, de irlandezul Caoimhin Kelleher.

Kelleher a fost învins de Nicolas Jackson în minutul 48, dar per ansamblu a avut o evoluție solidă. El este extrem de apreciat de suflarea „roșie” și pentru prestațiile reușite sezonul trecut, mai ales în drumul către unicul trofeu al stagiunii, Cupa Ligii Angliei.

„Nu credeam că voi spune asta vreodată!” » Opinie îndrăzneață imediat după Liverpool - Chelsea: „Da, știu că e șocant”
PREMIER LEAGUE
„Nu credeam că voi spune asta vreodată!” » Opinie îndrăzneață imediat după Liverpool - Chelsea: „Da, știu că e șocant”

Și-a scos pălăria în fața rezervei din Liverpool - Chelsea: „Cel mai bun număr 2 de la echipele mari!”

În direct la emisiunea Premier GSP, comentatorul sportiv Ion Alexandru a opinat că internaționalul irlandez este cea mai bună rezervă de portar dintre goalkeeperii de la echipele mari din Anglia.

„Mi-a plăcut foarte tare Kelleher. Kelleher este, cred eu, cea mai bună rezervă de portar dintre echipele mari. Chiar mai bun decât Ortega, de la Manchester City.

Ne aducem aminte și de seria foarte bună de meciuri fără gol încasat în Cupa Ligii, în care Kelleher și-a făcut treaba foarte bine.

Jurgen Klopp i-a făcut cadou finala, era normal să se întâmple lucrul acesta, și până la urmă a dus echipa până la trofeu, inclusiv cu parade spectaculoase la penalty-uri, în finală”, a afirmat Ion Alexandru.

Crescut în Academia lui Liverpool, Kelleher a fost promovat la prima echipă în vara lui 2019. A apărat în total poarta „cormoranilor” în 50 de partide, în care a încasat 61 de goluri. În 16 dintre apariții a păstrat poarta intactă.

Iată ce portari de rezervă au celelalte formații din Big 6:

  • Manchester City - Stefan Ortega (31 de ani)

  • Arsenal - Neto (35 de ani)

  • Tottenham - Fraser Forster (36 de ani)

  • Chelsea - Filip Jorgensen (22 de ani)

  • Manchester United - Altay Bayindir (26 de ani)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Dan Petrescu, invidios pe rivali: „FCSB cumpără pe bandă rulantă toți jucătorii buni din România” » Ce a spus despre succesul de la PAOK
Superliga
Dan Petrescu, invidios pe rivali: „FCSB cumpără pe bandă rulantă toți jucătorii buni din România” » Ce a spus despre succesul de la PAOK
Noi reacții în scandalul Sinner » Medvedev, Wawrinka, Kyrgios și Kafelnikov atacă: „WADA e cea mai coruptă organizație! Poți ajunge la orice înțelegere vrei, chiar dacă ești vinovat”
Tenis
Noi reacții în scandalul Sinner » Medvedev, Wawrinka, Kyrgios și Kafelnikov atacă: „WADA e cea mai coruptă organizație! Poți ajunge la orice înțelegere vrei, chiar dacă ești vinovat”
Spaniolii scriu din nou despre transferul lui Andrei Rațiu la Barcelona » Cât vor să achite catalanii pentru el + Ce alte cluburi îl mai urmăresc
Stranieri
Spaniolii scriu din nou despre transferul lui Andrei Rațiu la Barcelona » Cât vor să achite catalanii pentru el + Ce alte cluburi îl mai urmăresc

Anunț MAJOR: Jannik Sinner a acceptat 3 luni de suspendare din tenis! » Cum a motivat gestul

ULUITOR: A jucat în două finale de Liga Campionilor și acum va evolua pentru Adunații Copăceni! » Cum a ajuns în campionatul județean din Giurgiu


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează