INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - DORTMUND

Cum au descris spaniolii prestația lui Istvan Kovacs din Real Madrid - Dortmund

Istvan Kovacs, în Real Madrid - Dortmund/ foto Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 23 octombrie 2024, 11:26 / Actualizat miercuri, 23 octombrie 2024 12:03

Istvan Kovacs (40 de ani) a fost la centru la Real Madrid - Borussia Dortmund, scor 5-2, și a avut o prestație fără erori. A arătat doar un cartonaș galben, în minutul 87, lui Vinicius, care și-a dat tricoul jos după ce a marcat golul de 4-2.

Kovacs a fost delegat la meciul zilei de marți din UCL, reeditarea finalei din sezonul trecut, Real Madrid - Dortmund. A asistat la „remontada” spaniolilor, care erau conduși la pauză cu 0-2 și au marcat de 5 ori în repriza secundă.

Cele mai tari glume după Real Madrid - Borussia Dortmund
REAL MADRID

Arbitrul român a avut parte de un meci liniștit, fără conflicte între jucători și fără faze controversate.

Ce a scris presa din Spania despre Istvan Kovacs, după Real Madrid - Dortmund

„A arbitrat românul István Kovács. Olandezul Pol van Boekel a fost responsabil de VAR. Meciul a decurs fără probleme și fără erori majore.

El a arătat doar un cartonaș galben la sărbătorirea celui de-al patrulea gol lui Vinícius pentru că și-a dat tricoul jos, deși înainte de asta l-ar fi putut avertiza pe Mendy în prima repriză pentru că l-a călcat pe Nmecha și apoi pe Vinicius în a doua repriză pentru o intrare dură asupra lui Brandt.

Altfel, VAR-ul a ajutat prin acordarea celui de-al doilea gol merengue, deoarece nu a existat un offside anterior al lui Mbappé, iar în minutul 66 românul a avut dreptate să nu acorde un penalty asupra francezului, după o ținere ușoară a lui Gross.

Kovács, prestație bună”, au scris spaniolii de la La Galerna.

Pentru Istvan a fost prima partidă arbitrată în acest sezon în grupa de Liga Campionilor. Mai are un meci în preliminarii, Lille - Fenerbahce, scor 2-1.

Cele mai tari meme-uri după Real Madrid - Dortmund

+11 FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”.
Atletism
Președintele lui Rangers, apel disperat înainte de meciul cu FCSB: „Trebuie să înceteze”
Europa League
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”

„Cum adică să NU-l umilesc?” » Campioana Otilia Bădescu, interviu rar despre luptele pe muchie de paletă: „Chinezii au refuzat să mă pregătească, le-a fost frică!” + Ce mare regret are