INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID

„Operațiunea Mbappe” » Real Madrid începe ofensiva pentru Kylian Mbappe! Spaniolii pun pe masă 280 de milioane de euro!

Kylian Mbappe // FOTO: Reuters
Kylian Mbappe // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 25 martie 2019 15:43

Zinedine Zidane a revenit pe banca lui Real Madrid și a început să lucreze deja la transferurile din vară. France Football anunță că atacantul Kylian Mbappe, 20 de ani, este principala țintă.

Francezii susțin că Zinedine Zidane vrea cu orice preț să-l transfere pe Kylian Mbappe. Astfel, la Real Madrid va începe în săptămânile viitoare „Operațiunea Mbappe”, iar șefii grupării blanco vor încerca să negocieze cu cei de la PSG.

Potrivit francezilor, Real este dispusă să ofere 280 de milioane de euro pentru a-l transfera pe Mbappe. Astfel, atacantul va deveni cel mai scump fotbalist din istorie, depășindu-l pe Neymar, cumpărat pe PSG pentru 222 de milioane.

200.000.000 €este cota lui Mbappe, potrivit transfermarkt

Kylian Mbappe este unul dintre cei mai în formă jucători din lume în acest sezon, având 31 de goluri în 35 de meciuri la PSG. Crescut de AS Monaco, Mbappe este la PSG din vara lui 2017, fiind cumpărat pentru 180 de milioane de euro.

Citește și:

Sadio Mane la Real Madrid? Zinedine Zidane a luat decizia finală în privința senegalezului + Florentino Perez trebuie să plătească o sumă exorbitantă

Citește și:
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Aduc în România primul coupe sport electric chinezesc! » Care este prețul de pornire
Noutati auto
Aduc în România primul coupe sport electric chinezesc! » Care este prețul de pornire
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (5)
mosvasile
mosvasile  •  25 Martie 2019, 16:22

Si cand te gandesti ca Romania a vandut Combinatul Siderurgic de la Galati-unor "investitori"din Hindustan-pe 600 de milioane,dar a trebuit sa le "returneze"65o de milioane pentru "cheltuieli de mediu"!Cum ar veni,l-am "maritat"si i-am facut si zestre de 50 de milioane!Nu mai zic de "vanzarea" Bancii Agricole- catre Reiffeisen Austria-pe...15 milioane,dar in prealabil a trebuit sa-i creem cu fond de...200 de milioane!Mai vreti?Vanzarea Petrom-tot la austrieci-pe 500 de milioane,dar in prealabil a trebuit sa modernizam statiile cu...2 miliarde!

mosvasile
mosvasile  •  25 Martie 2019, 19:38

Ce nu e mai bazinga?"Transferul"Combinatului si Petromului si bancilor, nu au fost in "lumea reala"?Tu unde traiesti?

fanucraiova48
fanucraiova48  •  25 Martie 2019, 19:26

HALA Madrid , hai Mbappe la Real sa fi viitorul Ballon D'or , in maxim 2 Ani e noul Ballon D'or . HALA MADRID

Vezi toate comentariile (5)
Comentează
Close