INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PAOK - PANATHINAIKOS

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu (55 de ani), va da piept cu Panathinaikos, de la 20:30, în runda #5 din prima ligă din Grecia. / foto: Facebook PAOK +12   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 15 septembrie 2024 22:32 / Actualizat luni, 16 septembrie 2024 09:22

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu (55 de ani), a remizat cu Panathinaikos, scor 0-0, în runda cu numărul #4 din prima ligă din Grecia.

Cei de la PAOK au început meciul în forță. Baba Rahman a avut prima ocazie a meciului după doar 11 minute, dar Dragowski s-a opus. A urcat apoi șutul trimis de Chalov, dar portarul oaspeților a fost la post și de această dată. Tete putea marca și el în minutul 18, dar Dragowski a apărat din nou.

+7 FOTO

S-a intrat la vestiare cu 0-0, la capătul unei reprize în care echipa lui Răzvan a fost mai periculoasă.

La reluare, tot PAOK a avut inițiativa, Schwab s-a înălțat și a trimis cu capul puțin pe lângă poartă. După un meci în care nu i-au creat mari emoții lui Kotarski, oaspeții puteau lovi decisiv în minutul 90+2, la încercarea vârfului Ioannidis. Acesta a șutat din interiorul careului, dar portarul gazdelor a respins.

S-a încheiat 0-0, iar echipa lui Răzvan se clasează pe locul 4, după primele 4 etape, în timp ce Panathinaikos ocupă locul 7, cu 5 puncte.

FINAL. PAOK - Panathinaikos 0-0

PAOK - Panathinaikos, echipele de start

PAOK: Kortraski - Jonny, Kedziora, Michailidis, Baba - Ozdoev, Schwab - Zivkovic, Konstantelias, Taison - Chalov
Rezerve: Bakayoko, Camara, Colley, Despodov, Murg, Samatta, Sastre, Shoretire, Tsiftsis
Antrenor: Răzvan Lucescu

Panathinaikos: Dragowski - Vagiannidis, Ingasson, Jedvaj, Mladenovic - Arao, Maksimovic - Tete, Bakasetas, Pellistri - Ioannidis
Rezerve: Baldock, Djuricic, Cerin, Jeremejeff, Lodygin, Mancini, Max, Ounahi, Schenekeveld
Antrenor: Diego Alonso

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”