INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Partida dintre Wolves și Chelsea, scor 2-6, din runda cu numărul #2 din Premier League a fost una extrem de spectaculoasă. Noni Madueke (22 de ani), aripa dreaptă a londonezilor, a reușit hattrick-ul în doar 14 minute. +10   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 25 august 2024 18:20 / Actualizat duminica, 25 august 2024 18:28

Partida dintre Wolves și Chelsea, scor 2-6, din runda cu numărul #2 din Premier League a fost una extrem de spectaculoasă. Noni Madueke (22 de ani), aripa dreaptă a londonezilor, a reușit hattrick-ul în doar 14 minute. Mijlocașul Cole Palmer a pasat decisiv la toate cele 3 reușite.

Meciul de pe stadionul Molineaux a început cum nu se putea mai bine pentru londonezi. Nicolas Jackson a deschis scorul după doar două minute. Atacantul a marcat cu capul, în urma unui corner.

A urmat golul egalizator, înscris de Matheus Cunha, care a înscris cu un șut puternic din careu. Londonezii au preluat conducerea pe tabelă în minutul 45, după golul lui Cole Palmer, dar nu a fost destul pentru ca londonezii să intre în avantaj vestiare. Jorgen Larsen a făcut 2-2, după ce „lupii” au făcut șah-mat apărarea londonezilor la o fază fixă.

Noni Madueke, 3 goluri în 14 minute în Wolves - Chelsea

+5 FOTO

După o primă repriză extrem de echilibrată, era de așteptat ca partea secundă să fie la fel. Nu a fost, însă, așa. Noni Maduele și-a condus echipa spre o victorie cum nu se putea mai lejeră. A înscris 3 goluri într-un interval de 14 minute. Englezul Cole Palmer a fost cel care a pasat decisiv la toate golurile.

Joao Felix a „spart gheața” la primul meci

Joao Felix a revenit pe „Stamford Bridge”, după ce mai îmbrăcase tricoul albaștrilor în 2023. Acesta a marcat încă de la primul meci pentru Chelsea. Abia intrat pe teren, lusitanul a înscris în minutul 80, învingându-l pe Jose Sa cu o „ghiulea” care s-a dus direct în vinclul colțului scurt.

Londonezii se revanșează astfel față de suporteri, după ce în prima etapă a sezonului fuseseră învinși de campioana Manchester City pe teren propriu, scor 0-2.

După primele două runde, Chelsea se clasează pe 7, cu 3 puncte, în timp ce Wolves ocupă locul 19, retrogradabil, fără niciun punct.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Din cauza nevestelor, se certau și ei” » Camaradul lui Cornel Dinu povestește un conflict intim de la Dinamo și face dezvăluiri IREALE: „Am condus 4 ani fără permis! Bântuiam prin camere cu sticle de vin, fetele țipau”
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor