INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

Numele-surpriză pentru care PSG negociază intens » 35 de milioane de euro puse pe masă

Gianluca Scamacca, numărul 9 al Italiei // foto: Guliver/gettyimages
Gianluca Scamacca, numărul 9 al Italiei // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 iulie 2022 08:50 / Actualizat sambata, 09 iulie 2022 09:14

PSG și Sassuolo continuă negocierile pentru atacantul Gianluca Scamacca (23 de ani).

Cu Mauro Icardi pe făraș, PSG vrea să transfere un atacant central înaintea noului sezon.

Pe radarul campioanei Franței se află Gianluca Scamacca, italian care măsoară 1,95 metri și aparține de Sassuolo.

PSG oferă 35 de milioane de euro pentru Gianluca Scamacca, Sassuolo cere mai mult

Reprezentanții celor două cluburi se află în plin proces de negociere, deunăzi având loc o întâlnire între aceștia, potrivit jurnalistului Fabrizio Romano.

Cele două părți nu au bătut încă palma, oferta celor de la PSG fiind sub evaluarea lui Sassuolo.

Clubul italian cere 50 de milioane de euro în schimbul lui Scamacca, PSG oferă 35 de milioane de euro.

Etapa ,

Scamacca, fotbalist cu meciuri la toate selecționatele Italiei de juniori și la cea de seniori, a fost cumpărat de Sassuolo în 2017, în schimbul a 500.000 de euro.

De atunci a fost împrumutat la Cremonese, PEC Zwolle, Ascoli și Genoa, iar sezonul 2021/2022 l-a petrecut integral la Sassuolo, marcând 16 goluri în 36 de meciuri de Serie A.

Mai multe știri din fotbalul internațional: 

Michel Platini și Sepp Blatter, achitați în procesul de fraudă: „De 7 ani v-am spus că sunt nevinovat!”

Barcelona a cedat un fotbalist la Tottenham: „Vreau să fiu cel mai bun jucător și să câștigăm trofee!”

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Cristian Săpunaru și-a anunțat RETRAGEREA în autocar! Distrus de eliminare, a transmis un mesaj în fața colegilor: „Îmi doream și eu asta”

Șoferii bulgari scapă de radar cu ajutorul unui dispozitiv de 10 lei care le face numărul de înmatriculare „invizibil”


Comentarii (1)
tristan  •  09 Iulie 2022, 10:59

il dai pe Icardi si l iei pe ***?Afacere bulgareasca..

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close