INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Sergio Ramos l-a "trollat" pe Gerard Pique înaintea finalei Champions League: "Nu mi-a răspuns încă"

foto: Guliver/Getty Images
foto: Guliver/Getty Images

Articol de Raymond Füstös - Publicat joi, 01 iunie 2017 11:21

Sergio Ramos, 31 de ani, l-a invitat pe Gerard Pique la finala Champions League de la Cardiff, conform Metro.

Rivali de o viață, cei doi și-au trimis constant săgeți de-a lungul anilor, ultimul episod fiind imediat după calificarea controversată a Realului în semifinalele Ligii, în detrimentul lui Bayern München.

Eliminat în ultimul El Clasico, scor 2-3, Sergio Ramos l-a luat la țintă atunci pe fundașul catalanilor.

Acum, căpitanul madrilenilor îl ironizează din nou pe Pique.

"I-am trimis o invitație lui Pique la finala Ligii Campionilor. Nu mi-a răspuns încă!", s-a amuzat Sergio Ramos.

În ciuda relației tensionate pe care o au când apără culorile echipelor de club, cei doi fundași se înțeleg bine când se întâlnesc la naționala Spaniei.

Calificată pentru a doua oară consecutiv în finala Ligii Campionilor, Real Madrid va da piept cu Juventus Torino, sâmbătă, la Cardiff, de la ora 21:45, ora României. Meciul va fi transmis în direct de ProTV, Digisport 1 și Dolce Sport 1.

sursa: metro.co.uk

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Marius Șumudică s-a ridicat și a plecat din conferință » Întrebarea care l-a deranjat
Superliga
Marius Șumudică s-a ridicat și a plecat din conferință » Întrebarea care l-a deranjat
Așa arată clasamentul și întreg „țintarul” din play-off-ul Ligii 2: derby încă din prima rundă
Liga 2
Așa arată clasamentul și întreg „țintarul” din play-off-ul Ligii 2: derby încă din prima rundă

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Close