INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA OLANDEI

VIDEO 20.000 de copii în tribune la Ajax - AZ Alkmaar! Favoriţii lor au pierdut calificarea în "sferturi"

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 19 ianuarie 2012 20:01

Astăzi s-a rejucat partida Ajax - AZ Alkmaar din "optimile" Cupei Olandei. Meciul a fost întrerupt în luna decembrie a anului trecut, după ce un suporter al gazdelor a intrat pe teren şi a fost lovit pe Esteban, portarul lui Alkmaar. Federaţia Olandeză a decis ca la jocul de azi să fie prezenţi doar copii pînă în 13 ani. 20.000 de pici au venit în tribunele de pe Amsterdam ArenA. Prezenţa adulţilor a fost limitată doar pentru supravegherea copiilor, adică un adult la şase copii.

În sferturi s-a calificat AZ, care a cîştigat meciul cu 3-2. Meciul din decembrie fusese oprit în minutul 38, cînd Ajax conducea cu 1-0.

VEZI MAI JOS VIDEO CU SUPORTERII "DE BUZUNAR" AI LUI AJAX!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”