INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA INTER-PALERMO 4-4

VIDEO Are 32 de ani şi duce Interul în cîrcă! Milito a dat 4 goluri, dar Inter tot nu a bătut Palermo

sursa foto reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 02 februarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 02 februarie 2012 14:55

În vîrstă de 32 de ani, argentinianul lui Inter a făcut minuni în partida cu Palermo, terminată la egalitate, 4-4. Colegul lui Cristi Chivu a înscris nu mai puţin de 4 goluri în poarta apărată de Emiliano Viviano.

VEZI AICI REZUMATUL INTER - PALERMO 4-4

Diego Milito a bifat o evoluţie perfectă în tricoul lui Inter, marcînd de 4 ori! Cu Chivu lăsat pe bancă, elevii lui Claudio Ranieri au fost protagoniştii celui mai palpitant meci din etapa a 21-a din Serie A, întîlnire în care s-au înscris 8 goluri. Oaspeţii au deschis scorul prin Mantovani ('17), Milito a egalat ('22) şi a stabilit rezultatul primei reprize. Acelaşi Milito a reuşit hattrickul ('55, '61), în timp ce Miccoli a adus egalitatea în minutul 66, 3-3. Argentinianul şi-a trecut în cont a patra reuşită a meciului ("69) şi Miccoli a stabilit scorul final cu 5 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului.

Milito a ajuns la Inter în urmă cu 2 ani şi jumătate, atunci cînd italienii au plătit pentru mutarea de la Genoa 25 de milioane de euro. A reuşit primul hattrick pentru Genoa în victoria cu 4-0 împotriva celor de la Reginna, în sezonul 2008/2009, an în care a terminat cu 24 de goluri.

13 goluri a înscris Milito în sezonul actual

Chiar dacă a obţinut 1 punct, Inter rămîne pe locul 5, cu 36 de puncte obţinute în 21 de etape.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”