INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GOLD CUP

VIDEO / Calificare "cu cîntec" în semifinalele Gold Cup » Panama egalează cu un gol controversat

Jucătorii panamezi celebrează calificarea la penalty-uri

Articol de GSP - Publicat luni, 20 iunie 2011 00:00 / Actualizat luni, 20 iunie 2011 10:30

Careul de aşi al Gold Cup este complet, după victoriile obţinute de reprezentativele SUA şi Panama în sferturi.

Panama a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a obţine calificarea în faţa celor din El Salvador. După 90 de minute, scorul a fost 1-1, Panama egalând în minutul 89, printr-un gol controversat al lui Tejada, după ce El Salvador deschisese scorul din penalty (78), după cum informează Realitatea.

Arbitrul a validat golul, însă cei din El Salvador au protestat vehement. În minutul 90 câte un jucător de la fiecare echipă a fost eliminat, iar prelungirile s-au jucat 10 la 10. Nimic nu s-a mai schimbat însă pe tabelă, iar la loviturile de departajare Panama s-a impus cu 5-3.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Daniel Ghiță, deputat PSD, vrea să schimbe Legea Sportului » Luni depune la Senat modificările vizate: „Cluburile de drept public să iasă din federații”
Sporturi
Jucătorul adus la Rapid de Lennon l-a descris pe Marius Șumudică: „Nu doar el, întreg staff-ul e așa”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”