INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

VIDEO Decizie drastică luată în Grecia după incidentele de la PAOK - Olympiakos » Mai multe echipe vor avea de suferit

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 martie 2016 09:23

Meciul dintre PAOK și Olympiakos, din semifinalele Cupei Greciei, a fost întrerupt în minutul 86, la 2-1 pentru Olympiakos. Celor de la PAOK li s-a refuzat un penalty.

Jucătorii și fanii lui PAOK au protestat vehement, iar suporterii au intrat pe teren și s-au luat la bătaie cu adversarii și cu forțele de ordine, aprinzând torțe și materiale pirotehnice.

După aceste incidente, autoritățile din Grecia au luat decizia de a anula toate meciurile din această ediție a Cupei. În această fază a competiției se mai aflau AEK Atena și Atromitos.

Inițial, Ministerul Adjunct al Sportului a cerut anularea tuturor competițiilor din Grecia, dar oficialii nu au fost de acord, iar campionatul va continua, potrivit Mediafax.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
986379311381755
Lengyel Adrian  •  04 Martie 2016, 14:53

Aceste violente sunt consecinta gravelor probleme sociale din Grecia iar oamenii cauta refularea pe stadioane!!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează