INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL-LIVERPOOL 1-1

VIDEO / Două penaltyuri în prelungiri au decis derbyul Arsenal-Liverpool!

Dirk Kuyt în duel cu Laurent Koscielny

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 aprilie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 17 aprilie 2011 21:43

Meci nebun pe Emirates, între Arsenal şi Liverpool! Partidă spectaculoasă, cu ocazii de ambele părţi, marcată însă de accidentarea horror a lui Carragher, din minutul 60. Fundaşul "cormoranilor" s-a ciocnit cu coechipierul său, John Flanagan, şi a căzut la pămînt, avînd nevoie de intervenţia imediată a medicilor. După aproximativ 5 minute, Carragher a părăsit gazonul pe targă, cu o mască de oxigen pe faţă, dar şi-a revenit la vestiare, suferind doar o comoţie. Kyrgiakos a intrat în locul său.

VEZI AICI GOLUL LUI VAN PERSIE!
VEZI AICI GOLUL LUI KUYT!

Din cauza acestei întreruperi, partida s-a prelungit 8 minute, timp în care s-au acordat două lovituri de la 11 metri. Prima pentru Arsenal, la faultul lui Shelvey la Fabregas, transformată de Van Persie, iar a doua, extrem de contestată de gazde, la faultul lui Eboue asupra lui Lucas Leiva. Olandezul Kuyt a adus egalarea, şutînd perfect de la punctul cu var.

Arsenal are acum 63 de puncte, 6 în spatele liderului Manchester United, iar Liverpool 49, la 4 de locul 5, care duce în Europa, dar ocupata acestei poziţii, Tottenham, are 2 meciuri mai puţin.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”