INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Gol IREAL reușit în Premier League » Execuție fantastică a fotbalistului pe care s-au plătit 41 de milioane de euro!

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 ianuarie 2017 19:36

West Ham a învins-o astăzi  pe Crystal Palace, scor 3-0, punând capăt unei serii de trei înfrângeri consecutive în Premier League.

Atacantul "ciocănarilor" Andy Carroll (28 ani) a reușit golul meciului, marcând un gol senzațional în minutul 79.

Cu 11 minute înainte de final, fostul jucător al lui Liverpool a fructificat o centrare venită din flancul stâng, finalizând cu o "foarfecă" superbă de la 11 metri.

În 2011, Liverpool realiza cel mai scump transfer din istoria sa, achiziționându-l pe Carroll de la Newcastle contra sumei de 41 de milioane de euro.

Carroll a dezamăgit însă la "cormorani", fiind cedat după doar doi ani la West Ham.

AICI ai toate rezultatele din etapa a 21-a din Premier League

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Antrenorul lui Rangers, desființat în Scoția din cauza lui Ianis Hagi: „Este de neînțeles, nu poți să faci asta!”
Stranieri
CSM București - Nykobing, în etapa #4 din Liga Campionilor. Răsturnări spectaculoase de scor la Polivalentă!