INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  NAPOLI - JUVENTUS 3-3

VIDEO Hamsik a trecut de la extaz la agonie » A sărbătorit îndelung fără să ştie că arbitrul a anulat golul. La repetare, a ratat!

Marek Hamsik a sărbătorit degeaba golul din penalty din minutul 16

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 30 noiembrie 2011 13:49

Marek Hamsik a trecut rapid de la extaz la agonie. Slovacul s-a bucurat degeaba după ce a transformat penalty-ul din minutul 16 al meciului cu Juventus, încheiat 3-3. Hamsik a fost atît de preocupat cu sărbătorirea golului, încît nu a văzut că arbitrul a cerut repetarea loviturii

Marek Hamsik a transformat cu siguranţă penalty-ul obţinut de Lavezzi, dar s-a bucurat degeaba pentru reuşită. După momente bune de extaz, slovacul a fost atenţionat de colegii săi că trebuie să repete lovitura. A făcut-o şi a ratat.

Vezi mai jos VIDEO cu faza în care Hamsik sărbătoreşte degeaba golul şi apoi ratează penalty-ul

Starul lui Napoli s-a revanşat 7 minute mai tîrziu, marcînd un gol din acţiune. Napoli a remizat cu Juventus, 3-3. Golurile au fost marcate de Hamsik(23), Pandev(40, 68), respectiv Matri(48), Estigarribia(72) şi Pepe(79).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”