Comentarii (577)
aly_dinamo
aly_dinamo  •  24 Martie 2014, 00:33
Postat de baddog26 pe 24 Martie 2014, 00:25

Inseamna c ai vazut alt meci, in seara asta(defapt aseara ca suntem dupa miezul noptii)Messi a jucat extraordinar, nu ma refer la cele 3 goluri, insa a dat 2 pase senzationale.

Iniesta a fost in seara asta magistral, Messi a avut momente de sclipire intradevar. Momente ce le-au lipsit lui Ronaldo sau Bale. Aici s-a facut diferenta.

b0gdan.88
b0gdan.88  •  24 Martie 2014, 00:33

Saracu drimmero.....a urlat timp de 5 luni " sa vina CITY " au fost :)))) a urlat o luna '' sa vina realu " au fost !!! In schimb echipa lui de ratati este rusinea campionatului din anglia !!!!

legend31
legend31  •  24 Martie 2014, 00:32
Postat de b0gdan.88 pe 24 Martie 2014, 00:30

4 meciuri.....1 singur punct .....sa nu ne legam de arbitraj pentru ca a fost cu greseli de ambele parti !

si totusi in fata voastra..si cum sa nu vorbim de arbitraj?..cred si eu ca tu nu vrei..nu prea te avantajeaza..fii atent: matematica simpla: penalty inentat=penalty inventat+eliminare pt tine?..acolo era clar offside ..nici nu trebuia neymar sa mai scape singur

valah7mai1986
valah7mai1986  •  24 Martie 2014, 00:32
Postat de rsalexander pe 24 Martie 2014, 00:29

Omule, uitate pe digi la reluare, il atinge Ramos din spate, nu mai vorbiti inainte sa verificati. Lasati scuzele acum, ca inainte de meci auzeam numai scoruri dealea SF, ba 3 0 la pauza ba manite, etc.

Daca Barca avea doi fundasi centrali de meserie si nu juca cu improvizatia aia inadmisibila, le dadea o bataie le suna in apa in cap.

rsalexander
rsalexander  •  24 Martie 2014, 00:31
Postat de atrickshot pe 24 Martie 2014, 00:26

Din pacate as fi preferat sa vad soarta acestui joc fara greselile incredibile de arbitraj din repriza a 2a . Stiu ca tie iti convine , ca in felul asta Barca mai castiga cateva procente la sansele la titlul, dar de dragul spectacolului , ar fi aratat total diferit ultimele 20 de minute. Si legat de monstri, asta dovedeste ca desi sunt buni , de multe ori joaca si numai cand au chef, Messi in afara de finetea de la primul gol , mi-a lasat impresia ca joaca la misto, sa nu stea pe banca. De Ronaldo , aceeasi chestie , in afara de cateva zvacniri pe ici pe colo nu s-a omorat.

Mai urmareste inca odata meciu', Messi este nevoit sa tot coboare la centru' terenului ca sa primeasca mingea si chiar si atunci nu prea se intampla (imi amintesc o faza in care Neymar pierde mingea aiurea cu Messi langa el si nu ii paseaza). Nu stiu ce se intampla, dar parca e evitat. Probabil din cauza ca zona in care este el e prea aglomerata...

legend31
legend31  •  24 Martie 2014, 00:31

daca eram lasati bateam..pana la 3-2 s-a jucat meciul adevarat!..nu-mi spune ca ati fost cu ceva mai buni azi ca ma ia rasul...

atrickshot
atrickshot  •  24 Martie 2014, 00:30
Postat de luciann pe 24 Martie 2014, 00:27

Ce-ai mah!? Ma confunzi! Nu te-am facut in niciun fel! Doar glumeam cu Valy!

Pentru el era comentariul, ca el m-a luat peste picior , greseala mea ca ti-am raspuns tie .

luciann
luciann  •  24 Martie 2014, 00:30
Postat de valyomanyd pe 24 Martie 2014, 00:26

Tinere, stii cum iti dai seama ca a fost penalty, uita-te la reactia lui Ramos, a protestat asa un pic de ochii lumii, daca nu era, il manca pe arbitru !!!

In plus la reluarile de la DIGI s-a vazut cum piciorul lui Neymar s-a "dus" peste piciorul sau drept! Nu se putea intampla asta decat daca i-a fost pusa piedica! Craciunescu a confirmat ca a fost!

Postat de legend31 pe 24 Martie 2014, 00:23

1.Ronaldo nu a jucat asa prost..daca te uiti..mai mereu era tinut in zona de vreo 2 oameni minim..ceea ce e cam greu sa te descurci, oricine ai fi 2. Legat de cele 2 faze (penalty la CR7 si Neymar)..adevarat! nu a fost nici la noi..dar nici la voi...a fost ofside acolo inainte..plus..cam usor a cazut Neymar..eu chiar sunt de parere ca a simulat..si acolo s-a rupt meciul..diferenta masiva a fost ca noi am pierdut un om..si foarte important chiar!..deci nu imi spune ca nu a influentat arbitrul rezultatul..ca exact asta a facut..voit, nevoit..chiar nu mai conteaza acum...Real nu merita sa piarda meciul asta..un X era eechitabil..cred ca si tu poti recunoaste asta!