INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - BARCELONA

Vinicius junior, conflictual și în El Clasico » Gestul prin care a fost pus la punct de Gavi

Vinicius jr / Foto: GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 27 octombrie 2024, 11:38 / Actualizat duminica, 27 octombrie 2024 11:49

Vinicius a fost integralist la Real Madrid în derby-ul cu FC Barcelona (0-4), de pe Santiago Bernabeu.

Lui Vinicius junior au fost destui care i-au recomandat să-și mai „ajusteze” temperamentul. Inclusiv Rivaldo i-a transmis un mesaj înaintea El Clasico: „Trebuie să învețe să nu mai intre în conflicte cu arbitrii și cu adversarii.

De ce se plânge și protestează când nu îi iese jocul? Are nevoie să își schimbe atitudinea pe teren, pentru că deseori își pierde rațiunea și controlul. Este păcat de tot talentul lui... Doar nu degeaba va primi Balonul de Aur".

Fază de povestit nepoților în Premier League » În minutul 93, gazdele atacau 4 la 1: incredibil ce s-a întâmplat 11 secunde mai târziu
PREMIER LEAGUE

Vinicius junior a văzut „galben” după ce l-a călcat pe picior pe Pedri

Sâmbătă seară, brazilianul a făcut tot ce a știut el. A ratat cea mai mare ocazie a Realului din prima repriză, apoi, egoist, nu i-a pasat lui Kylian Mbappe, mult mai bine plasat și gata să împingă balonul în plasă.

Dacă s-ar fi oprit aici, tot era bine. Dar Vini și-a pierdut și cumpătul. În mai multe rânduri! Era minutul 79 al meciului cu FC Barcelona, ​​tabela arăta 0-3, când, după ce l-a călcat pe călcâiul drept pe Pedri, sud-americanul a fost avertizat de „centralul” Sánchez Martínez .

Vinicius junior s-a luat de arbitru: „Tu, mereu la fel! Ești mereu la fel!”

Fără ezitare, Vinicius s-a plâns arbitrului că este prima dată când a comis un fault mai serios. Și i-a strigat „Tu, mereu la fel! Ești mereu la fel!”.

În ultimele zece minute, el s-a lansat în alte intrări dure, împingeri și trageri, riscând un al doilea „galben” și eliminarea.

Gavi i-a arătat lui Vinicius junior patru degete

Gavi, cu care a avut mai multe schimburi dure, a văzut și el „galben”, dar l-a și sancționat pe atcantul brazilian la final, arătându-i patru degete.

Exact numărul de goluri pe care le încasase echipa sa de la puștii Barcelonei!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Un jurnalist cu experiență, gafă amuzantă la întâlnirea cu Zambrotta » Ce l-a putut întreba: „Sigur vorbiți de mine?”
FCSB - Rapid » Echipele probabile: surpriza pregătită de Marius Șumudică

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”