INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SUPERCUPA GERMANIEI

Werder Bremen a cîştigat Supercupa Germaniei

Articol de GSP - Publicat marti, 21 iulie 2009 00:00

Formaţia Werder Bremen a învins, luni seară, scor 2-1, campioana VfL Wolfsburg, şi a câştigat Supercupa Germaniei, informează ediţia online a cotidianului Kicker.

Mertesacker a deschis scorul în minutul 20, iar Grafite a egalat în minutul 67 al partidei. Golul victoriei lui Werder Bremen a fost reuşit de Fritz, în minutul 81. Werder, câştigătoarea Cupei Germaniei în sezonul trecut, mai câştigase de trei ori Supercupa. Meciul s-a disputat pe Volkswagen Arena, în faţa a 18.000 de spectatori.

Sursă: NewsIn

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”