INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ 1-2

FOTO Val de glume după Argentina - Arabia Saudită 1-2 » Cele mai tari meme-uri: Ronaldo „râde” de Messi

Fotomontaj realizat de un fan amuzat pe Twitter +6   FOTO
Fotomontaj realizat de un fan amuzat pe Twitter

Articol de GSP - Publicat marti, 22 noiembrie 2022 15:30 / Actualizat marti, 22 noiembrie 2022 15:43

În fața a peste 80.000 de oameni, Arabia Saudită a învins-o pe Argentina în grupa C de la Campionatul Mondial, scor 2-1, și a provocat una dintre cele mai mari surprize din istoria competiției! Internauții n-au ratat ocazia și i-au ironizat pe Leo Messi&Co.

Principalele glume l-au avut în prim-plan pe Cristiano Ronaldo, eternul rival al lui Messi. În pozele editate de microbiști, portughezul impersonează inclusiv un tușier, aluzie la cele 3 goluri anulate pe motiv de ofsaid Argentinei.

Argentina - Arabia Saudită 1-2 » Primul MARE șoc din Qatar! Au întors în 5 minute „pumele” conduse de Messi și intră direct în TOP 3 surprize din istorie
ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ 1-2

+2 FOTO

Messi a deschis scorul în minutul 10, din penalty, dar Arabia Saudită a reușit, uluitor, să răstoarne tabela în repriza secundă! Argentina nu mai pierduse un meci de la Mondial în care conducea la pauză din 1930, finala cu Uruguay, scor 2-4.

3 cifre care descriu dezastrul Argentinei

1. Arabia Saudită a întrerupt seria de invincibilitate a Argentinei, care avea 36 de meciuri fără înfrângere. Argentina nu mai pierduse niciun joc din 3 iulie 2019, când a pierdut partida cu Brazilia din semifinalele Copei America, scor 0-2.

2. Dimensiunile dezastrului argentinian sunt relevate și de analiza bookmakerilor. Înaintea partidei, un succes al Arabiei Saudite avea cotă 26, una realmente uriașă, față de 1.14, cu cât era cotată o victorie a Argentinei.

3. Arabia Saudită ocupă poziția 51 în clasamentul FIFA, clasându-se sub naționale ca Mali sau Qatar! Pe hârtie, Argentina e a 3-a în lume.

Clasamentul în grupa C de la Campionatul Mondial

Mai multe știri despre Argentina - Arabia Saudită 1-2:

Fază îngrozitoare, în ultimele minute din Argentina - Arabia Saudită! Semne disperate către medici
Dărâmați! 15 imagini din final care surprind drama argentinienilor + TOP 5 cele mari surprize din istoria Mondialului

Toni Kroos, discurs manifest despre imigrația din Germania: „M-aș simți inconfortabil dacă fiica mea ar ieși după ora 23 în Germania”
Florin Niță n-a mai suportat! A spus tot adevărul despre oferta lui Gaziantep: „Este foarte departe”
Nationala

Reacție de milioane la muzeul Maybach din Bavaria, la vederea imaginilor cu Gigi Becali reparându-și limuzina cu ranga

O echipă de fotbal poartă un nume inspirat de „opera” lui Stalin, unul dintre cei mai mari criminali ai umanității! Clubul e lider în campionatul țării care a făcut istorie la Euro 2024