INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  CM 2010

Julio Cesar: "Favoritele la Mondial? Brazilia, Italia şi Argentina"

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 iunie 2010 00:00

Goalkeeperul brazilian Julio Cesar nu crede că Spania poate pune mîna pe trofeu în Africa de Sud.

"Noi sîntem principalii favoriţi să cîştigăm Mondialul, unica echipă care a cîştigat trofeul de cinci ori. După noi, ar fi favorită Italia, actuala deţinătoare a trofeului, o trupă mereu periculoasă.

Pe urmă Argentina, care are un lot extrem de valoros. Nu cred că va triumfa Spania în Africa de Sud. Noi însă vom respecta orice adversar", a declarat Julio Cesar.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”