INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  OLANDA - MEXIC 2-1

FOTO "Zidul" mexican a fost omul meciului cu Olanda şi de mîine devine liber de contract! Unde crezi că trebuie să se transfere?

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 iunie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 29 iunie 2014 22:02

Guillermo Ochoa a fost unul dintre cei mai buni portari de la această ediţie a Campionatului Mondial, iar la meciul cu Olanda a fost numit omul meciului.

Portarul mexican a scos cîteva goluri ca şi făcute la acţiunile lui Robben sau Sneijder şi a avut un reflex incredibil la "capul" lui De Vriij din repriza secundă.

Pînă la golul lui Sneijder din minutul 88, portarul Ochoa a fost cel mai bun jucător al naţionalei. Un singur gol primise Mexic din nu mai puţin de 48 de şuturi trimise pe poartă.

Totuşi, eroul Mexicului de la acest turneu final rămîne liber de contract începînd de mîine. Ochoa împlineşte 29 de ani peste două săptămîni, iar acum încheie înţelegerea cu Ajaccio.

Unde crezi că ar trebui să apere începînd din sezonul viitor?

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”