INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CFR CLUJ

Daniel Bîrligea a marcat cu o execuție de finețe în repriza secundă a meciului cu Neman Grodno, din turul 2 al Conference League. +5   FOTO

Articol de - Publicat joi, 01 august 2024 22:38 / Actualizat joi, 01 august 2024 22:53

Clujenii conduceau cu scorul de 2-0 și zburdau pe teren după golurile reușite de Karlo Muhar și Daniel Bîrligea. Atacantul care a fost prezent la Campionatul European din Germania alături de naționala României a reușit dubla în minutul 57, când a făcut 3-0 cu o execuție de mare fotbalist.

Mingea a ajuns la fotbalistul care a făcut primii pași în fotbal în Italia, iar acesta a marcat cu o „scăriță” de finețe. De la 25 de metri, internaționalul român a băgat piciorul sub minge și a trimis-o direct în sub „transversală”. Chiar dacă portarul nu era ieșit foarte mult, acesta nu a avut nicio șansă.

Apoi, Korenica și Nkololo au reușit primele goluri în tricoul ardelenilor și au pus cireașa pe tortul calificării. CFR se califică en-fanfare în turul 3 preliminar al Conference League, unde o va întâlni pe Maccabi Petach Pikva, din Israel.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”