INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  LITUANIA - SAN MARINO 2-1

VIDEO Cadou de la Arlauskis și Cerniauskas » Portarul lui Dinamo a încasat primul gol al lui San Marino în deplasare după 14 ani!

Articol de GSP - Publicat marti, 08 septembrie 2015 23:58

Zi istorică pentru micuța echipă din San Marino, care a izbutit să marcheze primul gol în deplasare după 14 ani de așteptare!

Reușita a venit pe terenul Lituaniei, unde puteau obține și un punct uriaș, însă au cedat în prelungiri, 1-2. Chernykh a deschis scorul pentru gazde în minutul 7, iar soarta partidei părea rezolvată.

Totul s-a schimbat însă după pauză cînd, Arlauskis, fostul portar al Stelei, a fost nevoit să faulteze din postura de ultim apărător la marginea careului. Goalkeeper-ul a fost eliminat și a părăsit terenul accidentat după contactul dur cu adversarul său.

Click aici pentru VIDEO!

Sacrificiul său a fost în zadar, pentru că Cerniauskas, portarul lui Dinamo, a fost învins de Vitaioli cu o superexecuție de la marginea careului. Punctul de aur al celor din San Marino a dispărut însă în prelungiri, cînd Spalvis a adus victoria gazdelor.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis » Primele informații: rămâne în spital până cel puțin luni!
Stiri extrasport
Intră CFR Cluj în insolvență? » Ioan Varga are datorii de peste 60 de milioane de euro pe care trebuia să le achite de 6 ani!

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”