INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Adi Ilie nu a înțeles strategia lui Gigi Becali cu Rangers: „Mai bine le dădeam primele 45 de minute, mă așteptam la Chiricheș în altă poziție”

Adrian Ilie / foto: GSP +8   FOTO
Adrian Ilie / foto: GSP

Articol de - Publicat vineri, 25 octombrie 2024, 12:53 / Actualizat vineri, 25 octombrie 2024 12:57

Adrian Ilie (50 de ani) a discutat despre meciul Rangers - FCSB, scor 4-0. Fostul mare internațional nu a fost mulțumit de echipa de start a roș-albaștrilor.

Gigi Becali a ales să joace cu unii dintre fotbaliștii care erau rezerve în mod normal, gândindu-se la derby-ul cu Rapid de duminică. Adrian Ilie spune că au fost unii pași tactici foarte greșiți în felul în care Charalambous și patronul au dispus echipa pe teren.

„A fost gol valabil la Miculescu” » Leo Grozavu face pachet FCSB la GSP Live: „ZERO combativitate, de ce vrem în Europa, dacă ne pregătim pentru Liga 1?!”
FCSB

Adi Ilie: „Eu mă așteptam să joace meciul de Europa League cu echipa bună”

Adrian Ilie a fost surprins de strategia lui Gigi Becali și a declarat că se aștepta să fie folosită echipa bună, cel puțin jumătate din meci.

„Fiecare antrenor își decide echipa… Eu mă așteptam să joace meciul de Europa League cu echipa bună, sau măcar 45 de minute cu echipa mai omogenă, chiar dacă lipseau Olaru și Șut. Scorul cam mare, au pierdut mult la mijlocul terenului. Se vede în distribuția echipei și în joc că au suferit foarte mult, nu sunt omogeni.

Cei trei care au intrat la pauză sunt jucătorii cu care ar începe meciul cu Rapidul… mai bine le dădeam primele 45 de minute. Fiecare club și antrenor își face echipa cum crede, se gândește și la meciul următor. Defensiv, Phelipe nu se apără. Preferam pe Chiricheș la mijloc și pe altcineva în față.

Trebuiau să se pregătească defensiv prima dată… nu a fost un meci cu Rapid sau Dinamo. Edjouma tot timpul are tendința să plece în față, pe construcție. El trebuie să aștepte mingea acolo, nu să plece. Mă așteptam să joace Chiricheș, acolo la mijloc am suferit foarte mult”, a declarat Adi Ilie, conform fanatik.ro.

Edjouma n-a contat la mijlocul terenului, la golul 3, i-am spus lui Meme să-i zică lui Baba să nu se mai plimbe cu mingea la mijlocul terenului, să paseze, dar n-a înțeles, a pierdut mingea și am luat gol. Am luat 3 goluri pe 3 greșeli. Am fost noi prea slabi, n-am forțat deloc în benzi. Am jucat cu o echipă de copii în fotbal. Am vrut să fac o schimbare la pauză, să intre Chiricheș în locul lui Edjouma, dar m-am consultat și au zis că e mai bine să intre Radunovic... acum asta este
- Gigi Becali, finanțator FCSB

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Niciodată cât sunt eu aici!” » Gigi Becali a INTERZIS un lucru la FCSB, la câteva ore după eșecul cu Rangers

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”